Son Dakika

NATO'ya Suç Duyurusu

Mersin'de 2 vatandaş, NATO tatbikatında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının "düşman hedefler" olarak kullanılmasıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Genel Hit: 4770 / Yorum: 0 / 22 Kasım 2017 01:12
NATO'ya Suç Duyurusu
-A +A

Mersin'de Mustafa Kaya ve Barış Deli isimli 2 vatandaş, NATO hakkında suç duyurusunda bulundu. Mersin Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunduktan sonra açıklama yapan Mustafa Kaya, tatbikatta yapılanın bireysel bir hata olmadığını, o yüzden bu konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi. Bunun basit bir olay olmadığını kaydeden Kaya, "Ülkemizin üzerinde sergilenmek istenen senaryonun bir başlangıcıdır. Bu sivil memurlarının arkasında bir güç olduğu kesindir. Kendi başlarına yapabilecekleri bir hata değildir ve hata yapmasını beklememizi de hiç kimse beklemesin. Burada Türk vatandaşı olarak bizler ülkemize yapılan her saldırıda her olayda birlikte olmayı başardık, başaracağız. Dünyanın bize biçmiş olduğu gömleği giydiremeyecekler. Bize hiç kimse zincir vuramaz. Bize diz çöktüremez. Biz namusumuzu, devletimizi, birlik ve beraberliğimizi koruyacak güçlü bir ülkeyiz" diye konuştu.
Bu hakaretin bir başlangıç olduğunu kaydeden Kaya, "Biz eğer sessiz kalırsak bunun devamı geleceği bellidir. Bu özürle geçiştirilebilecek bir olay da değildir. Burada gerçek anlamda NATO'nun tatbikatında bunu yapmaları ise bir sinyaldir. Bu sinyali Cumhurbaşkanımız algıladı ve gerekli cevabı verdi. Biz de vatandaş olarak üzerimize düşen bu görevi yerine getirdik. Burada Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Ona yapılan saldırı herkesi bağlar. Cumhurbaşkanımız ise bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanıdır, cumhurun reisidir. Burada vatandaş olarak biz bu 2 lidere sahip çıkmak zorundayız. Burada herkesi duyarlı olmaya, herkesi bu konuda gerekeni yapmaya çağırıyoruz" dedi.

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : NATO'ya Suç Duyurusu,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!