MTSO, İklim Eylem Haftasında İklim Değişikliğine Dikkat Çekti

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, İklim Eylem Haftası’nda iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla ‘İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi’ etkinliği düzenledi.

Eğitim Hit: 4674 / Yorum: 0 / 28 Ekim 2017 11:55
MTSO, İklim Eylem Haftasında İklim Değişikliğine Dikkat Çekti
-A +A

Türkiye’nin 20 ilinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezleri, 16-27 Ekim İklim Eylem Haftası dolayısıyla iklim değişikliğine ilişkin farkındalığı arttırmak amacıyla eş zamanlı etkinlikler gerçekleştirdi. Bu kapsamda MTSO AB Bilgi Merkezi de Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Forum Mersin Alışveriş Merkezinde ‘İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi’ düzenledi.
Liseler arası İklim Eylem Haftası Poster Yarışması’na Mersin genelinden 32 öğrenci katılırken, dereceye giren öğrenciler etkinlik sonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Yarışmada birinci olan Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi öğrencisi Can Köksal’a ödülünü Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru verdi. İkinci olan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Hüseyin Berk Efe’ye ödülünü, MTSO Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar verirken, üçüncü olan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Selim Haykır’a ise ödülünü Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi’den aldı.
Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin eserleri 26-27 Ekim günleri arasında Forum Mersin Alışveriş Merkezi’nde sergilendi. Ayrıca etkinlik kapsamında öğrencilere ücretsiz olarak iklim değişikliği üzerine hazırlanan ‘Tomorrow’ adlı Fransız yapımı belgesel film izletildi. Etkinlik, ödül töreninin ardından serginin gezilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!