Son Dakika

Minik Survivorlar Yarıştı

Özel Toros Okulları Anaokulları ve Kreşi tarafından bahar şenlikleri kapsamında düzenlenen ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı ‘Açık Kapı Günü’nde öğrencilerin 100 günlük etkinlikleri sergilenirken hazırlanan survivor parkurlarında yarışan çocuklar ve büyükler renkli görüntülere sahne olurken yarış boyunca heyecanlı anlar yaşadılar. Survivor gibi yarışan çocukların ödülü ise yarışma sonunda patlattıkları pinyatoların içinden dökülen şekerler oldu.

Eğitim Hit: 4705 / Yorum: 0 / 2 Nisan 2017 14:55
Minik Survivorlar Yarıştı
-A +A

Bahar şenlikleri kapsamında Özel Toros Okulları Anaokulları ve Kreşi tarafından çeşitli etkinliklerin yer aldığı ‘Açık Kapı Günü’ düzenlendi. Öğrenciler okulda geçirdikleri son 100 gün boyunca kimi zaman 100 taş, 100 düğme, 100 fotoğraf 100 el, 100 fotoğraf 100 Atatürk, 100 parmak izi 100 boncuk, 100 ayna, 100 oyun 100 resim, 100 bayrak 100 ülke, 100 şişe 100 obje, 100 etkinlik 100 kelime, 100 mavi kapak, 100 mandal ile nesli tükenmekte olan hayvan fotoğrafları getirerek çalışmalar yaptılar. Yaptıkları çalışmaları ise düzenlenen bu etkinlikte sergilediler.
Yapılan çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Özel Toros Okulları Anaokulları Müdürü Suzan Yılmaz, “Bahar şenlikleri kapsamında yıl içinde 100 gün boyunca yaptıkları etkinlikleri ayrı ayrı konseptlerle sergiledik. Kimi zaman çocuklarımız her gün 100 taş, 100 düğme, 100 ayna, 100 bayrak, yüz ülke, 100 şişe, yüz kapak getirerek çalışmalar yaptılar. Bu çalışmaları sergiledik. Bunların dışında yapılan çalışmalar vardı. Fotoğrafları sergiledik. Okuyarak büyüyorum projemiz vardı. Proje kapsamında yapılan çalışmaları sergiledik. Çocuklarımızın Çanakkale Destanı ile ilgili çalışmalarını sergiledik. Bunun dışında satranç turnuvası düzenledik” dedi.
Etkinlikler kapsamında eğlenceli survivor parkurlarında parkurlarda büyükler ve çocuklar ayrı ayrı yarışırken 4-5 yaş öğrencilerinin dans gösterisi ilgiyle izlendi. Hazırlanan survivor parkurlarında yarışan çocuklar ve büyükler renkli görüntülere sahne olurken yarış boyunca heyecanlı anlar yaşadılar. Survivor gibi yarışan çocukların ödülü ise yarışma sonunda patlattıkları pinyatoların içinden dökülen şekerler oldu. 10. Yıl Marşı ile birlikte bedenleriyle ‘Toros’ yazısını yazmasının ardından balonlar ve konfetiler atıldı. Atatürk posterinin açılması büyük alkışlarla karşılanırken tüm çocuklara okulun ambleminin olduğu balon ve şapka dağıtıldı. Etkinlikler döner ve ayran ikramıyla etkinlikler sona erdi.
Etkinliklerin ardından yapılan çalışmaları da değerlendiren Suzan Yılmaz, “100 gün etkinliğini çok önemsedik. Okul öncesi eğitimde uygulama, değerlendirme ve planlama oldukça önemli. Sıralamasıyla söyleyecek olursak öncelikle çocuk planlamayı, sonra uygulamayı, son olarak değerlendirme aşamasını öğreniyor. Çocuk planlama, uygulama ve değerlendirmeyi tüm hayatına içselleştirebilirse her aşamada bir sonraki yapacağı etkinlik için daha hazırlıklı değerlendirdiği için amaçlı bir şekilde yol almış oluyor. Bu konu çok önemli. Satranç turnuvası zaten bizim branşımızdı. Buraya okul dışından başka çocuklar da geldiler. Diğer parkur yarışları ise eğlenceli bir çalışma. Buradaki en önemli etkinliğimiz 100 gün, satranç turnuvası ve diğer etkinliklerimizin sergilenmesiydi. Velilerimiz 100 gün boyunca çocuklarımızın neler yaptığını, 100 gün etkinliğini çok merak ediyorlardı. Bu etkinlik okulumuzda daha önce yapılmamış bir etkinlikti. Bu etkinliğin ne amaçla yapıldığını hep sordular ama biz söylemedik. Bugün onlar için sürpriz oldu. Çocuklarımız ve velilerimizle birlikte eğlenceli bir gün yaşadık. Satranç turnuvasındaki tüm çocuklar madalyayı hak ettiler. Madalyalarını aldılar. Burada amacımız yavrularımıza yarışma ruhunu vermekti. Onda da başarılı olduk. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : Minik Survivorlar Yarıştı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!