Son Dakika

Mezitli’nin Önümüzdeki 30 Yılı Planlanıyor

1/5000’lik Uygulama İmar Planının Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilmesi sonrası Mezitli Belediyesi Planlama Müdürlüğü tarafından 1/1000’lik plan çalışmaları devam ediyor.

Siyaset Hit: 7335 / Yorum: 0 / 4 Temmuz 2019 22:09
Mezitli’nin Önümüzdeki 30 Yılı Planlanıyor
-A +A

Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz Başkanlığında gerçekleştirilen çalışmalarda etaplama sınırı içerisine giren ilgili Mahallelerin Muhtarları, Türk Mühendis Ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı meslek odalarının Mersin Şube ve Temsilcilikleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ile bilgilendirme, görüş ve önerilerin alınması amacı ile toplantılar düzenleniyor. 1/5000’lik plan doğrultusunda çalışmaları katılımcılık ilkesi doğrultunda sürdürdüklerini ifade eden Planlama Müdürü Özge Yalçın, 1/1000’lik Uygulama İmar Planının bölgenin sorunlarına kökten çözüm sağlamak; çağdaş konutlar ve sosyal donatı alanları ile halkın yaşam standardını yükseltmek amacıyla tasarlandığı bilgisini verdi. 
Kentimizin Önümüzdeki 30 Yılını Planlıyoruz
1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planını çağdaş planlama anlayışı ile hazırladıklarının altını çizen Mezitli Belediye başkanı Neşet Tarhan, yaptığı değerlendirmede “Planlama Müdürlüğümüzde görev yapan arkadaşlarımız son derece hassas bir biçimde 1/5000’lik plan ışığında çalışma yürütüyorlar. Mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda projelendirmeler yapılarak Mezitli’mizin önümüzdeki 30 yılını planlamayı amaçlıyoruz. Bu sayede sosyal donatı alanlarına daha fazla yer ayrılacak, eğitim ve sağlık tesisleri, ibadethane, sosyal ve kültürel yapı alanları gereksinimler ışığında işaretlenecek. Yeşil alan miktarı en üst seviyeye çıkarılacak” dedi. 
Vatandaşlarımızın Çağdaş Yaşam Standartlarını Gözettik
Modern şehircilik anlayışını ihtiyaç olan her bölgeye taşımak için çalıştıklarını belirten Başkan Tarhan, "Büyük emek ve titizlikle hazırladığımız imar planımız son aşamaya geldi. İlçemizde vatandaşlarımızı daha çağdaş yaşam şartlarına kavuşturacak, bölgeyi kentle bütünleştirecek, sağlıklı şehir kavramının benimsendiği bir plan tasarladık. Son derece büyük önem verdiğimiz planımızın hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!