Son Dakika

Mezitli Kent Konseyi Başkanlığına Sibel Gelbul Seçildi

Mezitli Kent Konseyi Olağanüstü Genel Kurulunu Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen seçimde, Sibel Gelbul oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Genel Hit: 3749 / Yorum: 0 / 26 Eylül 2017 07:14
Mezitli Kent Konseyi Başkanlığına Sibel Gelbul Seçildi
-A +A

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurul’da yeter sayısının oluşmasının ardından toplantıda ilk önce divan başkanı seçildi. Toplantıya çok sayıda dernek başkanı ve muhtarlar katılım sağladı. Seçim öncesi mevcut başkan Erkan Aktaş’ın yaptığı çalışma sunumları ilgiyle izlendi. Tek liste ile gidilen seçimde, Sibel Gelbul oy birliği ile başkanlığa seçildi.
Açık oylama usulü ile yapılan Kent Konseyi Yürütme Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Başkan Sibel GELBUL (Mezitli  LionsKulubü),
Oğuz ÖZCANLI (Mezitli Belediyesi),
Ayferi TUĞCU (GİŞKAD),
Leyla ÜSTÜNDAĞ (Fatih Mh. Muhtarlığı),
Akar TÜLÜCÜ(MMO),
Cumhur ERENTÜRK (TEMA),
Şenay TOPAL (Alzheımer Derneği),
Filiz YALIN (Mezitli Soroptimistler),
Afitap DURU BORA (CHP),
Doğan GÖKTEKİN (AKUT),
Uğur TURANÖNER (Pompeiopolis Derneği)
Göreve gelmesini ardından söz alan Sibel Gelbul;   “Gösterdikleri teveccühlerden dolayı  Divan heyetine, bileşenlere, basın mensuplarına ve Mezitli Belediye Başkanımız Sn. NeşetTarhan’a, bir önceki dönem Başkanı Sn. Erkan Aktaş ve yürütme kuruluna teşekkür ederek; “Sivil toplumu güçlü bir kentin, Ulusal ve Uluslararası diyaloga açık, ortak iş yapma kültürüne sahip bir kent konseyi olarak; üniversite, belediye ve STK’ların  desteğini de alarak; katılımcı ve müzakereci demokrasi ilkesi temelinde, kentlilerin kentin karar süreçlerinde aktif rol almasını sağlayarak; kent vizyonunu gerçekleştirebilmek için hep birlikte çalışacağız. Siyasi görüşü veya inancı ne olursa olsun herkesi bir araya getirmeye çalışarak, din, dil, mezhep ve ırk ayrımı yapmadan,özveriyle çalışarak Kent  Konseyi bayrağını daha da yükseklere çekmek olacaktır” dedi.
Gelbul ; “Daha verimli, daha güzel, daha barışçıl, yaşanabilir bir Mezitli hep beraber hedefimizdir” diyerek, seçilen yürütme kurulu üyelerine başarılar diledi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!