Son Dakika

Mezitli İlçe Başkanı Kılınç: “İYİ Parti Gömleği Giyebilmek Oldukça Önemli”

Geçtiğimiz ay ilçe kongresini gerçekleştirerek olası bir erken seçim için kolları sıvayan İYİ Parti Mezitli İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Kılınç, “Emekli olunca dinlenmek gerekiyor ama ülkemin geleceğine dair kaygılarım nedeniyle elimizi taşın altına koyduk. Genel Başkanımız Meral Akşener’in duruşu, engin bakışı ve inandırıcılığı, bu yolda birlikte yürümemize vesile oldu. Geçmişte siyasi düşüncesi ne olursa olsun, o gömleğin üzerine İYİ Parti gömleği giyebilmek oldukça önemli” dedi.

Siyaset Hit: 6808 / Yorum: 0 / 16 Mart 2018 17:50
Mezitli İlçe Başkanı Kılınç: “İYİ Parti Gömleği Giyebilmek Oldukça Önemli”
-A +A

Geçtiğimiz ay gerçekleşen ilçe kongresinde göreve getirilen İYİ Parti Mezitli İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Kılınç, emekli olduktan sonra ülkenin geleceğine dair duyduğu kaygılar nedeniyle ellerini taşın altına koyma gereğini duyduklarını belirterek “Ben 2 yıl önce emekli oldum. İnsan emekli olunca biraz dinlenmek istiyor. Ama ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. Ülkemin geleceğine dair kaygılarımız nedeniyle elimizi taşın altına koymamız gerektiği için İYİ Parti’de görev aldım. Genel Başkanımız Meral Akşener’in duruşu, engin bakışı ve inandırıcılığı, bu yolda birlikte yürümemize vesile oldu” dedi.
İYİ Parti Gömleği Giyebilmek Önemli
İYİ Parti’nin hiçbir partinin devamı olmadığına vurgu yapan Kılınç, “Hiçbir partinin devamı olmayan, çok farklı düşünen insanların bir araya geldiği İYİ Parti kurulurken partinin nasıl şekilleneceği çok önemliydi. Geçmişte siyasi düşüncesi ne olursa olsun, o gömleğin üzerine İYİ Parti gömleği giyebilmek oldukça önemli. Bu konuda çok uzun çalışmalar yapıldı. Hemen hiç kimsenin eleştirmediği içi dolu bir parti tüzüğüne sahibiz. Bu bağlamda 2019 yılında iktidara talip olarak ortaya çıktık. Bir kadın partisi olan İYİ Parti’de yüzde 25 kadın kotası da yok. Ayrı bir kadın kolları olmamasını genel başkanımız daha net olarak algılıyor. İYİ Parti, sadece kadın hareketi değil, bir gençlik, bir halk hareketidir” şeklinde konuştu.
İYİ Parti, Ülkem İnsanına Nefes Aldıracak
Partisinin ülke insanına nefes aldıracağını da anlatan Alaattin Kılınç, “İYİ Parti, ihtiyaçtan ortaya çıktı. 16 yıldır muhalefetten beslenerek bugünkü vahim tabloyu yaşatan bir iktidar var. İYİ Parti, ülkem insanına nefes aldıracak. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda vatansever herkesin görev alacağı, elini taşın altına koyacağı bir kuvayı milliye hareketidir. Parti felsefesine uygun olarak Mezitli İlçe Örgütümüzü oluşturmaya çalıştık. Bölücü ve Fetöcü olmayan her siyasi düşünceye sahip bireylerle partimize yararlı olabilecek kim varsa onlarla birlikte olmaya özen gösterdik. Bunda da başarılı olduk.
Mezitli’de her yönüyle birçok ilçeden farklı, Mezitli halkında karşılığı olan, profili yüksek bir yönetim kurulu oluşturduk” ifadesini kullandı.
İktidar Kendi Gibi Düşünmeyenleri Fetöcü Sayıyor
Bugün ülkeyi yöneten iktidarın kendisi gibi düşünmeyen herkesi Fetö terör örgütü üyesi olarak suçlayarak algı operasyonu yarattığının altını da çizen Kılınç şöyle devam etti:
“Kendinde var olanı başka yere işaret etme mantığı ile kendi gibi düşünmeyen herkesin Fetöcü olarak yansıtılması bir algı operasyonudur. Yıllarca kendi içlerinde besledikleri Fetöcüler her yerde var ama her ne hikmetse kendi içlerinde yok. Fetö suçlamasıyla ilgili Genel Başkanımız Meral Akşener’in ‘Bırakın beni sülalemde Fetöcü yok’ şeklindeki açıklamaları gayet açık ve net. Aksini bir Allah’ın kulu çıkıp ispatlayamadı. Bugüne dek somut bir belge de ortaya koyamadı.
Örgütümüzü kurmak biraz zamanımızı aldı. Ama halkımız bu ülkedeki kötü gidişe ‘dur’ demeyi kafaya koymuş. Geçtiğimiz ay ilçe kongremizi, bu ay il kongremizi yaparak sahaya indik. Mahalle birimlerimizi oluşturduk. Esnaf ve muhtarlarımızı ziyaret ederek kendimizi anlatıyoruz. Üye kayıtlarımız da yoğun bir şekilde sürüyor. Halkımız İYİ Parti’ye yoğun bir ilgi gösteriyor. Bu rüzgarın artarak süreceğine de inanıyoruz. İYİ Parti, yerel ve genel seçimlerde iktidar olacak.”
İYİ Parti Mezitli İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Kılınç, açıklamalarının son bölümünde Mezitli İlçe örgütünün oluşmasında emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!