Son Dakika

Mezitli’de 51. Koruluk Açıldı

Mezitli Belediyesi tarafından oluşturulan korulukların sayısı 51 oldu. Daha temiz ve yeşil bir kent için çalışan Mezitli Belediyesince Vatan Caddesi üzerinde oluşturulan Dünya Kardeşlik Bütünlüğü Kozmoz Evrensel Birleşim Derneği Koruluğu'nun Açılışı gerçekleştirildi.

Siyaset Hit: 7494 / Yorum: 0 / 31 Ekim 2019 18:43
Mezitli’de 51. Koruluk Açıldı
-A +A

Yaklaşık 3,5 dönümlük alanda jakaranda ve lavanta fidanlarının dikildiği koruluğun açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Dernek üyeleri ve vatandaşlar fidanları elleriyle diktiler.
Açılışta konuşan Dernek Başkanı Emel Karaca, Dünya’da yaşayan herkesin tabiat ananın çocukları olduğunu ifade etti. “Tabiatı koruduğumuz kadar insanız” diyen Karaca, “Ağaca, hayvana, insana sahip çıkabilmek en büyük amacımız. Güzel Mersin’imize 135 ağaç daha dikerek dünyamıza bir nebze de olsa minnet borcumuzu ödememize vesile olan Mezitli Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan’a çok teşekkür ederiz” dedi.
Daha yaşanabilir Mezitli için çalıştıklarını söyleyen Başkan Tarhan da, “Koruluğumuzu yaptığımız bölge otobana bağlanan Vatan Caddesi üzerinde çok değerli bir alan. Kısa bir dönem sonra Tepeköy-Fındıkpınarı yolu da bu hat üzerinden işleyecek. Bunun doğal sonucu olarak ta bölgede yapılaşma daha çok artacak. Koruluğumuz önlenemeyen betonlaşmanın içerisinde çok önemli bir işlece sahip olacak” diye konuştu.
Mezitli’nin merkezinde dünyada eşine az rastlanır biçimde 51 koruluk oluşturduklarına dikkat çeken Başkan Tarhan, “4 yıldır diktiğimiz 50 korulukta ağaçlar artık büyüdü ve çiçeklerini açar hale geldi. 51. koruluğumuz da bugün açtık. Alan atıl bir şekilde çok kötü şartlarda vatandaşların kullandığı yerdi. Biz hem o kötü görüntüyü önlemiş olduk hem de Mezitli’nin merkezinde yeni bir koruluğa daha sahip olduk. Jakarandayı egzoz gazını en iyi emen bitki olması nedeniyle çok önemsiyoruz. Dernek üyeleri İsimlerinin yer aldığı, toplanıp bir araya gelebilecekleri önemli bir alana sahip oldular. Burayı dikmek kadar canlı tutmak ve yaşam alanı haline getirmek önemli. Şenliklerinizi, etkinliklerinizi burada yapın” ifadelerine yer verdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!