Son Dakika

Mezitli Belediyesi’nden Uzaktan Eğitim Desteği

Eğitim yatırımları ile kentte yaşayanların bilgiye daha kolay ulaşması için çalışmalar yapan Mezitli Belediyesi, uzaktan eğitimde de öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Eğitim Hit: 7653 / Yorum: 0 / 14 Eylül 2020 23:36
Mezitli Belediyesi’nden Uzaktan Eğitim Desteği
-A +A

Öğrencilere internet ve bilgisayar imkanı
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ders çalışmak üzere öğrencileri Üniversite Caddesi üzerinde bulunan Gençlik ve Kültür Merkezi ile GMK Bulvarı ve Mezitli Deresinin kesişim noktasında bulunan Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphaneye davet etti. Kütüphane hizmetinin de verildiği her iki yerde de bilgisayarlarıyla gelen internetten ücretsiz yararlanabilecek.
Bilgisayar imkânı bulunmayan öğrenciler için de Gençlik ve Kültür Merkezinde bilgisayar sistemi kuruldu. Ders çalışmak için gelen öğrenciler, serin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda ders çalışırken aile sıcaklığında zaman geçirecekler.
 
‘Serin ve sağlıklı bir ortamda ders çalışıyoruz’
İnternet ve bilgisayar imkânı bulunmayan öğrencilere yönelik bu hizmet büyük ilgi gördü. Korona virüsünün oldukça yoğun olduğu günümüzde uzaktan eğitim konusunda, internet, bilgisayar gibi çeşitli sorunlar yaşadıklarını ifade eden öğrenciler, “Başkanımız Neşet Tarhan yine biz öğrencileri düşünerek çok güzel bir imkân sundu. Çok teşekkür ederiz. Serin bir ortamda ders çalışıyoruz. İnternet ve bilgisayarları kullanabiliyoruz. Çok temiz bir ortam. Görevliler, son derece ilgililer ve yardımcı oluyorlar. Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkürlerimizi sunarız” dediler.
 
Öğrencilerimiz eğitime uzak kalmasın istedik
Belediye imkanları ölçüsünde Korona virüslü günlerde eğitimin önündeki engelleri kaldırmak için çaba sarf ettiklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Maalesef virüs salgını dolayısı ile uzaktan eğitim sistemine geçildi. Ancak pek çok öğrencimiz teknik sıkıntılar nedeniyle eğitime ulaşamadı. Biz de belediyemizin imkanları ölçüsünde yardımcı olmak için çaba sarf ettik. Normal işleyişi bozmayacak şekilde öğrencilerimiz Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphanemizden, Gençlik Kültür Merkezimizden yararlanabilecekler. Bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz de dönüşümlü olarak Gençlik ve Kültür Merkezimizde oluşturduğumuz bilgisayar sisteminden derslerini takip edebilecek” şeklinde bilgi verdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!