Son Dakika

Mezitli Ailesi Virüse Karşı Elbirliği Yaptı

Mezitli Belediyesi, Dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin ağır şekilde hastalanmasına yol açan krona virüsüne karşı başarılı bir sınav verdi. Belediye bünyesinde oluşturulan tüm maske ve gıda taleplerinin karşılandığı virüs sürecinde, Mezitlililer muhteşem bir dayanışma örneği gösterdi.

Siyaset Hit: 7311 / Yorum: 0 / 28 Mayıs 2020 06:47
Mezitli Ailesi Virüse Karşı Elbirliği Yaptı
-A +A

Korona virüsüne karşı mücadelenin başladığı 11 Mart 2020 tarihinden bu yana geçen sürede 40 bin 500 araç, işyeri ve apartmanda girişleri dezenfektan çalışması ve ilaçlama yapıldı. Bunun yanında 24 saat aralıksız yolları, parkları ve vatandaşların toplu olarak bulunduğu merkezlerde çalışma yapan ekipler, virüsün Mezitli’ye girmesini engelledi.
Her zaman büyük bir aile olduğunu göstermeyi başaran Mezitlililer, yardım kolisi ve maske temininde de Dünyaya örnek oldu. Vatandaşlardan kriz merkezine bildirilen taleplere hemen yanıt veren Mezitli Belediyesi ekipleri, 6 bin adet gıda kolisi dağıtımı yaptı. İşçisinden iş adamına, sivil toplum örgütünden kamu görevlisine kadar yüzlerce vatandaş elinden geldiği gücünün yettiğince birbirine destek oldu. Mezitlililerin bu yardımlaşması yardım kolisi dağıtımında belediye bütçesinden tek bir kuruşun çıkmasının önüne geçti.
Mezitli ailesinin yardımlaşma ve dayanışma ruhu maske ve dezenfektan dağıtımında da kendisini gösterdi. 11 Marttan bu yana 98 bin maske ve dezenfektan dağıtan Mezitli Belediyesi, hiçbir vatandaşını korona virüsüne karşı savunmasız bırakmadı. Vatandaşların evlerinde diktikleri maskeler, belediye ekiplerinin aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bir hayırsever vatandaşın bağışladı maske üretim makinası sayesinde Mezitli Belediyesi bünyesinde her gün binlerce maske üretimi yapıldı. Üretilen maskeleri Mezitli’de bulunan bir özel hastanede dezenfekte ederek sağlıklı hale getirdi.
Zorlu dönemde ihtiyaç sahiplerinin gıda kolisi, maske ve dezenfektan taleplerini karşılayan Mezitli Belediyesi vatandaşları özel günlerinde de yalnız bırakmadı. Kriz merkezine yapılan başvurular kapsamında 25 vatandaştan gelen evlilik ve doğum günü kutlama taleplerine olumlu cevap verilerek pasta kesilmesi sağlandı.
Ramazan ayının sona ermesinin yanında Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs önlemlerinin kısmen de olsa esnetilmesi ve istemlerin göreceli olarak azalması nedeni ile gıda ve maske istemleri için yeni bir çalışma sistemine geçen Mezitli Belediyesi, ana hizmet binası ya da Zabıta Müdürlüğü olarak kullanılan eski belediye binasına giderek veya 0 536 863 47 63 numaralı telefonu arayarak talepte bulunabilecekleri bilgisi verildi.
Hiçbir vatandaşı virüsün acımazlığı ile karşı karşıya bırakmamak için 24 saat aralıksız çalıştıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Virüs ilk çıktığı andan itibaren vatandaşlarımızla el ele vererek bir dayanışma örneği sergiledik. Hiçbir vatandaşımızı virüse teslim etmemek için ara vermeden çalıştık. Belediye çalışanlarımız cansiperane bir biçimde ilaçlama ve iletilen talepleri yerine getirmeye çalışırken halkımızda evinde maske dikerek, elinden geldiğince yardım kolisi bağışında bulunarak birbirine destek olmaya çalıştı. Sergilediğimiz bu tablo Dünyaya örnek olacak nitelikteydi. Tüm vatandaşlarımızı bu dayanışma ruhu ve sergiledikleri aile tablosu nedeniyle teşekkür ederim. Halkımızla daha güçlü ve her türlü virüse karşı daha dirençliyiz” dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!