Son Dakika

MEÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı‘na “ Avrupa Akreditasyonu ”

Mersin Üniversitesi (MEÜ) kalite yönetimi anlayışı kapsamında sürdürdüğü akreditasyon çalışmaları olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor.

Eğitim Hit: 7516 / Yorum: 0 / 12 Eylül 2019 06:18
MEÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı‘na “ Avrupa Akreditasyonu ”
-A +A

Son olarak MEÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı "Avrupa Akreditasyonu" almaya hak kazandı.
Yapılan başvurunun ardından 11 Eylül 2019 tarihinde Prof. Thomas Sieber, Prof. Goetz Geldner ve Prof. Dr. Zuhal Aykaç tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanarak uluslararası bir alanda Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nın kalitesi tescillenmiş oldu.
Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, MEÜ’de Avrupa düzeyinde akredite olan ilk klinik ve Türkiye de ise bu hakkı kazanan 7. klinik olduklarını ifade etti.
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı 2017 yılında Ulusal Akreditasyon ve 2018 yılında Ulusal Algoloji Yan Dal Akreditasyon sertifikasını da almıştı.
MEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, inceleme heyeti ile birlikte Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, akreditasyon sürecinde verdikleri desteğin olumlu sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avrupa düzeyinde ilk olarak gerçekleşen akreditasyonun önemine de vurgu yapan Prof. Dr. Çamsarı emeği geçenlere teşekkür etti. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!