Son Dakika

MEÜ İletişim Fakültesi Öğrencilerine TRT’den İki Ödül Birden

Mersin Üniversitesi (MEÜ) İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, TRT 5. Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan ödülle döndü.

Eğitim Hit: 7535 / Yorum: 0 / 4 Temmuz 2019 22:21
MEÜ İletişim Fakültesi Öğrencilerine TRT’den İki Ödül Birden
-A +A

Öğrenciler, Yapım-Yönetim dersi kapsamında hazırladıkları çalışmalarla Televizyon Haber Programı dalında birincilik ödülünü, Belgesel Film dalındaysa ikincilik ödülünü MEÜ’ye kazandırdı.
TRT'nin gençleri desteklemek amacıyla düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması'na bu yıl, 52 üniversiteden 1021 öğrenci, toplam 738 eserle başvurdu. Yarışmaya, Türkiye'nin yanı sıra Orta Asya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden öğrenciler katıldı. Yarışma Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığı ana kategorileri ve alt kategorilerde düzenlendi.
TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyolarında düzenlenen törenle, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören; TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Haber Yayıncılığı ana kategorisinde Televizyon Haber Programı birincilik ödülü “Yaşama Yol Ver” adlı eserleri ile MEÜ İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Eda Cabul’a verildi. Eda Cabul’a ödülü, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu tarafından takdim edildi.
Dördüncü sınıf öğrencileri Umutcan Şahin ve Emrah Kaplan’ın birlikte hazırladıkları "Sıfır Elde Var Sıfır” adlı eser ise Televizyon Yayıncılığı ana kategorisinde Belgesel Film dalında ikinciliğe layık görüldü. MEÜÖğrencileri ödüllerini TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in elinden aldı. Törende öğrencilere İletişim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Seyit Tahir Özüölmez eşlik etti. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!