Son Dakika

MEÜ ile Mersin Barosu Arasında İşbirliği Protokolü

Mersin Üniversitesi (MEÜ) ile Mersin Barosu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Genel Hit: 4974 / Yorum: 0 / 5 Ocak 2018 22:44
MEÜ ile Mersin Barosu Arasında İşbirliği Protokolü
-A +A

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Mersin Baro Başkanı Ali Er arasında imzalanan protokol ile baro üyesi avukatların, Mersin Üniversitesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilimsel, sosyal, eğitsel alanlarda ortak projeler hazırlanıp uygulanması planlanıyor.
Mersin Üniversitesi’nin başta yerel yönetimler olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde olduğunu söyleyen Rektör Çamsarı, “Mersin’in geleceğine yön verecek her projede yer almaya çalışıyoruz. Baromuzla da çok güzel projeler gerçekleştireceğimize inanıyorum. Geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü imzaladık. Eğitim alanı başta olmak üzere hukuksal anlamda bilgilendirme ve bilinçlendirme alanlarında çalışmalarımız olacak. Mersin Barosu üyeleri, sosyal tesislerimizden, kültür ve sanat etkinliklerimizden faydalanabilecek. Yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapmak isteyen hukukçularımız için de en uygun koşulları sağlamaya çalışacağız” dedi.
Toplumun bilinçlenmesine yönelik birçok çalışma yapacaklarını ifade eden Baro Başkanı Ali Er ise, “İmzalanan protokol, meslektaşlarımız ve Mersin halkının geleceği için büyük önem taşımaktadır. Üniversitemiz ile birlikte kentimiz yararına önemli işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!