Son Dakika

MEÜ'de Kariyer Planlama Toplantısı Yapıldı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Mersin Üniversitesi ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde öğrencilere yönelik yapılacak olan kariyer etkinlikleri konusunda planlama toplantısı yapıldı.

Eğitim Hit: 6122 / Yorum: 0 / 17 Ocak 2018 23:43
MEÜ'de Kariyer Planlama Toplantısı Yapıldı
-A +A

Toplantıya, MEÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, MEÜ Kariyer Merkez Müdürü İlhan Ege, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Cemal Altan, İŞKUR Tanıtım ve Organizasyon Sorumlusu ve aynı zamanda Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan Özada katıldı.
Toplantıda, öğrencilerin kariyer planlamasına katkıda bulunmak amacıyla 'Kariyer Günleri, İstihdam Fuarı, İşbaşı Eğitim Programı ve Kariyer Danışmanlığı Hizmeti' gibi birçok çalışmanın yapıldığı anlatıldı. Girişimci İnsan Kaynakları Derneği'ne üye kurumsal firmaların insan kaynakları sorumlularının da aktif iş hayatı konusunda pratik bilgiler ve etkinliklerle süreci zenginleştirmesinin hedeflendiği açıklandı.
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, "Kurumun öğrencilere yönelik hizmetlerinin hem arttığını hem de programların zenginleştiğini görüyoruz. Bu nedenle işgücü piyasası ve üniversite arasında bir köprü kurarak öğrencilerimizin iş hayatına daha çabuk adapte olması yönünde çalışmalara devam edeceğiz" dedi. Kutlu, Mersin Üniversitesi ile var olan uzun soluklu kurumsal ilişkinin yanında Girişimci İnsan Kaynakları Derneği'nin katkısının da sürece büyük katkı sunacağını belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!