Son Dakika

MEÜ'de 'Ulusal Aristoteles Sempozyumu' Düzenlendi

Mersin Üniversitesi (ME) Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü tarafından ‘Ulusal Aristoteles Sempozyumu’ düzenlendi.

Eğitim Hit: 6322 / Yorum: 0 / 9 Nisan 2018 21:02
MEÜ'de 'Ulusal Aristoteles Sempozyumu' Düzenlendi
-A +A

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde bu yıl 5'incisi düzenlenen sempozyumda, filozoflardan Aristoteles ele alındı. Etkinliğe, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir, Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. 
Aristoteles hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir, Aristoteles'in gözlem, deney ve araştırmaya dayalı eğitim öncüsü olduğunu belirterek, bilim felsefesinin kurucusu olarak bilindiğini söyledi. Sempozyumda, alınında uzman kişilerle Aristoteles’i ve düşüncelerini tartışacaklarını kaydeden Ketenci ise, "Aristoteles varlık hakkında bildiğimiz her şeyi bize gösteren insandır. Aristoteles olmasaydı felsefe olmazdı. Hatta bizim felsefe dediğimiz bilim dalını kuran kişidir diyebiliriz” dedi. 
Üç oturumda gerçekleşen sempozyumda, 'Aristoteles’te Anlama/Bilme Arzusu, Varlık ve Biz', 'Aristoteles Etiğinde Akıl', 'Aristoteles’in Doğa ve İnsan Doğası Görüşü', Ruh-Beden Bir Buçukçuluğu, Aristotelesci Hylomorphism' ve 'Aristoteles’in Yanlışlarını Öğrenmek/Öğretmek Zorunda mıyız?' başlıklı konuların sunumu gerçekleştirildi. Etkinlik, öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!