Son Dakika

MEÜ'de 'Proje Pazarı ve Sergi' Etkinliği

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) işbirliğinde 'proje pazarı ve sergi' etkinliği düzenlendi.

Eğitim Hit: 6383 / Yorum: 0 / 19 Nisan 2018 20:57
MEÜ'de 'Proje Pazarı ve Sergi' Etkinliği
-A +A

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. 
Etkinlikte, projelere ilişkin fikirlerini paylaşan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Pürhan Barbaros Tuncer, etkinliğin her yıl düzenlendiğini belirterek, "Öğrencilerimiz bölümleriyle ilgili projeler yapıyorlar. Yaptıkları çalışmalara her türlü desteği sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu başarılarını iş yaşamlarında da sürdüreceklerine inanıyorum" dedi. 
Etkinlik kapsamında düzenlenen sergiye ise el sanatları, elektronik ve otomasyon, elektrik ve enerji, gıda işleme, makine ve metal teknolojileri, malzeme ve malzeme işleme teknolojileri, saç ve güzellik hizmetleri bölümleri yaptıkları projelerle katıldılar. 
Alzheimer Hastalığına Dikkat Çektiler 
Her yıl farkındalık oluşturmak için bir sosyal sorumluluk projesi düzenleyen El Sanatları Bölümü Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı öğrencileri, bu yıl da 'Alzheimer' hastalarına dikkat çekmek ve Alzheimer Derneğine bağış yapmak için eserleriyle 'proje pazarı ve sergisi'nde yer aldılar. 
Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Gülnur Önder Balam, sosyal sorumluluk projesi hakkında, “Son dönemlerde çok gündem de olan ve gittikçe yaşı aşağı düşen bir hastalık. Öğrencilerimiz de bu konuya dikkat çekmek için takılar tasarladılar. Tasarlanan takılar haricinde de Alzheimer Derneğine destek olmak amaçlı 6’şar tane takı dizayn ettiler. Öğrencilerimle bu farkındalığı desteklemek ve dikkat çekmek için bu konuya eğilmek istedik” ifadelerini kullanarak, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti. 
Etkinlik, öğrencilerin projelerini katılımcılara sergilemelerinin ardından, Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin yaptıkları saç tasarımlarının defilesiyle sona erdi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!