Son Dakika

MEÜ'de 'Hemşirelik Süreci Sempozyumu'

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Hemşirelik Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi tarafından ‘Hemşirelik Süreci Sempozyumu’ düzenlendi.

Eğitim Hit: 5255 / Yorum: 0 / 10 Ocak 2018 18:02
MEÜ'de 'Hemşirelik Süreci Sempozyumu'
-A +A

Hemşirelik sürecinin kapsamlı bir şekilde ele alındığı ve uygulamalı vaka çalışmalarının yapıldığı sempozyuma, MEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rengin Acaroğlu başta olmak üzere çeşitli illerden gelen akademisyenler, klinisyenler ve hemşireler katıldı. Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sempozyumun başkanlığını Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rengin Acaroğlu ve İçel Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi Yardımcı Doç. Dr. Diğdem Lafcı üstlendi. Sempozyumun açılışında Çelebioğlu, klinikle bilimselliğin bir arada olmasının önemine değinerek, sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği olanlara teşekkür etti. 
Prof. Dr. Acaroğlu da bilim ve sanattan oluşan uygulamalı bir sağlık disiplini olarak tanımladığı hemşireliğin odak noktasının insan olduğunu kaydetti.
Düzenlenen sempozyumda Prof. Dr. Rengin Acaroğlu ‘Neden Hemşirelik Süreci?’, Yardımcı Doç. Dr. Nuray Turan ‘Eleştirel Düşünme ve Karar Verme’, öğretim görevlisi Ebru Yıldız ‘Hemşirelik Süreci ve Hemşirelik Model/Kuram İlişkisi’, Yardımçı Doç. Dr. Nuray Turan ‘Hemşirelik Süreci: Tanılama’, Doç. Dr. Funda Büyükyılmaz ‘Hemşirelik Süreci: Hemşirelik Tanısı’, Doç. Dr. Hatice Kaya ‘Hemşirelik Süreci: Planlama, Uygulama, Değerlendirme’ başlıklarında sunum yaptı.
Uzman hemşire Arzu Özel ‘Hemşirelik Süreci Uygulama Örneği’ başlıklı uygulamalı anlatımla devam eden sempozyum, Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gerçekleşti. İçel Sağlık Yüksekokulu toplantı salonunda ‘Bakım Planı Vaka Çalışması’ başlıklı workshopa yer verilen sempozyumda ayrıca sosyal program düzenlendi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!