Son Dakika

MESKİ Personeline Yangın Söndürme Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) personeline yönelik, kurum içi iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması kapsamında, 'Yangın söndurme ve kurtarma eğitimi ve tatbikatı’ düzenlendi.

Eğitim Hit: 6134 / Yorum: 0 / 17 Ocak 2018 23:25
MESKİ Personeline Yangın Söndürme Eğitimi
-A +A

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı eğitmeni Abdurrahman Dönmez tarafından verilen eğitimde, binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik gereği personelin olası yangın anında nasıl davranması gerektiği anlatılarak, konu hakkında bilinçlenmesi sağlandı.
Yapılan bilgilendirmenin ardından uygulama yapılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Yangın anında, yangına doğru müdahaleyi göstermek için itfaiye çalışanlarının yaktığı ateşin nasıl söndürmesi gerektiği uygulamalı bir şekilde anlatıldı. Gerçekleştirilen tatbikat sonrası personele yangın söndürme eğitimi verilerek tatbikat tamamlandı
MESKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Genel Müdürlüğümüz tarafından yılda 200’e yakın hizmet içi eğitim düzenlenmektedir. Yalnızca saha personelimizin değil, hizmet binalarımızda görev yapan çalışanlarımızın da acil durumlarda yapması gerekenler hakkında bilinçlenmesi amacıyla uygulamalı eğitimlere önem veriyoruz. Bu eğitim ve tatbikatlarımız sayesinde, olası bir durumda paniğe kapılmadan yapılması gerekenleri doğru biçimde aktararak personelimizin bilinçlenmesini sağlıyoruz. Elbette ki, insan sağlığı her şeyin başında geliyor. Bizler de bunu sağlayacak koşulları temin etmek için ilgili daire başkanlıklarımız ve birimlerimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz" denildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!