Son Dakika

MESKİ, Kayıp-Kaçak Yönetimi İçin İnternet Üzerinden Panel Düzenledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık su sistemlerinde kayıp-kaçağı azaltan ve enerji verimliliğini artıran teknolojilere ilişkin internet üzerinden interaktif olarak panel gerçekleştirdi.

Genel Hit: 7312 / Yorum: 0 / 4 Eylül 2019 11:01
MESKİ, Kayıp-Kaçak Yönetimi İçin İnternet Üzerinden Panel Düzenledi
-A +A

MESKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, Enzen Türkiye Müşteriler Direktörü Okan Benli ve Enzen Su Sistemleri Baş Danışmanı Easwar Parameswaran, içme suyu ve atık su sistemlerinde kayıp-kaçağı azaltan ve enerji verimliliğini artıran teknolojilerle ilgili internet üzerinden bir webinar etkinliği gerçekleştirdi. İnternet üzerinden yapılan seminer, panel, ders veya atölye çalışmalarına verilen ortak isim olan webinar ile interaktif (sesli, görüntülü ve birçok özellik desteğiyle) etkileşimde bulunulabiliyor. 
MESKİ Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz, etkinlikte, MESKİ’nin güncel teknolojiler kullanarak oluşturduğu tüketici odaklı çözümleri ve bu konuda attıkları hızlı adımları anlatarak, önümüzdeki dönemde kayıp-kaçak yönetimi ile birlikte enerji verimliliğinin kararlılıkla ele alınacağını belirtti. 
Enzen panelistleri ise dünyada benzer sorunlara hangi teknolojik çözümlerin geliştirildiğini Enzen’in uygulamadaki tecrübeleri ile birlikte açıklayarak, Türkiye için benzer çalışmaların yapılabileceğini ifade ettiler. 
Yaklaşık 1 saat süren panele internet üzerinden Türkiye’nin farklı bölgelerinden sektör çalışanları ile teknoloji çözümleri geliştiren şirketlerden de yoğun katılım sağlandı. 
Yılmaz, su dağıtım sektörü şirketleri, çalışanları ve teknoloji şirketleri arasında bilgi paylaşımının, Türkiye’deki ortak birikimin artması için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, benzer çalışmaların çoğalması temennilerini iletti. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!