Son Dakika

MESKİ, İhsaniye Mahallesinin Alt Yapısını Yeniledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, merkez Akdeniz ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi’nde 3 milyon liralık yatırımla 7 bin 464 metre kanalizasyon altyapısı çalışması yaptı.

Genel Hit: 4972 / Yorum: 0 / 2 Ocak 2018 19:47
MESKİ, İhsaniye Mahallesinin Alt Yapısını Yeniledi
-A +A

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MESKİ’nin altyapı hizmetlerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Mersin’in her mahallesine hizmet ulaştırabilmek için yoğun çalışmalar yaptıklarını belirtti. Mersin’in tamamında içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Kocamaz, “Akdeniz ilçesi İhsaniye Mahallesi’nde maliyeti 3 milyon TL olan toplam 7 bin 464 metrelik kanalizasyon altyapısı çalışmamızı tamamladık. Yaptığımız bu çalışma ile mahallenin mevcut kanalizasyon altyapısını tamamen yeniledik. Mahallenin kanalizasyon şebekesi çok eski olduğu için mahalle sakinleri, kötü kokudan ve sineklerden şikayetçiydi. Mersin’in merkezinde yer alan mahallemizin yıllardır çözülmeyen kanalizasyon sorununu çözmek için başlattığımız çalışmalarımızı tamamladık. İhsaniye Mahallemizin artık kanalizasyon sorunu olmayacak. Mersin merkez ve ilçelerinde altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz güzel şehrimiz Mersin’e 50 yıllık sağlam altyapı inşa edebilmektir” dedi.
Eskiyen kanalizasyon sistemi yüzünden çok sıkıntı yaşadıklarını dile getiren İhsaniye Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz ise “İhsaniye Mahallesi, Mersin merkezinin en eski mahallerinden biridir. Kendimi bildim bileli bu kanalizasyon hatları hiç değişmedi. Son birkaç yıldır da sıkıntılarımız iyice arttı. Kanalizasyon suları evlerimize geri taşıyordu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza sorunumuzu iletmemizin ardından MESKİ Genel Müdürlüğümüz proje çalışması gerçekleştirdi. MESKİ, 6 aylık bir çalışmanın ardından kanalizasyon altyapısını tamamen yeniledi. Mahallemize, büyük bir yatırım yapıldı” ifadelerini kullandı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

2014 Yerel Seçimlerinde Usulsüzlük Olduğunu Düşünüyormusunuz ?

2014 Yerel Seçimlerinde Usulsüzlük Olduğunu Düşünüyormusunuz ?

  • Evet : 729 Oy (%27)

  • Hayır : 623 Oy (%23)

  • Kararsızım : 635 Oy (%24)

  • İlgilenmiyorum : 671 Oy (%25)

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!