Son Dakika

MESKİ, Fiber Altyapı İle Güçleniyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün data altyapısını güçlendirecek ve tüm bağlantı noktalarını fiber altyapıya dönüştürecek olan “Teknolojik Altyapı Projesi” sözleşmesini imzaladı. Türk Telekom ve MESKİ arasındaki proje ile vatandaşların MESKİ işlemleri sırasında bekleme süreleri azalacak.

Genel Hit: 7360 / Yorum: 0 / 6 Temmuz 2019 20:59
MESKİ, Fiber Altyapı İle Güçleniyor
-A +A

Vatandaşlara daha iyi hizmet verme noktasında kurumlarla yapılan işbirliklerini önemsediklerini ifade eden Başkan Seçer, “Daha güncel, modern ve hızlı bir sisteme geçiyoruz” dedi.
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün data altyapısını güçlendirecek ve tüm bağlantı noktalarını fiber altyapıya dönüştürecek olan “Teknolojik Altyapı Projesi” sözleşmesi imzalandı. Vatandaşlara daha iyi hizmet verme noktasında kurumlarla yapılan işbirliklerini önemsediklerini ifade eden Başkan Seçer, “Daha güncel, modern ve hızlı bir sisteme geçiyoruz” dedi.
Projenin imzalarını atan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türk Telekom Adana Bölge Müdürü Yılmaz Tohumoğlu ve Türk Telekom yetkililerini makamında ağırladı. MESKİ’nin hizmet kalitesi standartlarını yükseltecek, vatandaşlara daha hızlı, kaliteli ve güvenli hizmet vermesini sağlayacak “Teknolojik Altyapı Projesi” ile tüm bağlantı noktaları fiber altyapıya dönüşecek. MESKİ’nin mevcut altyapısından daha hızlı olan fiber altyapı sayesinde MESKİ aboneleri işlemleri sırasında vakit kaybetmeyecek. Vatandaşlar daha hızlı, yeni, sorunsuz ve kaliteli hizmet alacak.
Başkan Seçer; “Daha Güncel, Modern ve Hızlı Bir Sisteme Geçiyoruz”
Vatandaşlara daha iyi hizmet verme noktasında kurumlarla yapılan iş birliklerini önemsediklerini ifade eden Başkan Seçer, “Daha güncel, modern ve hızlı bir sisteme geçiyoruz. Hizmetlerin vatandaşlarımıza süratle ulaşması açısından, daha güncel teknolojik yapılara erişim açısından ve kaynak kullanımının rasyonel olması açısından kurumların işbirliği çok önemli. MESKİ gibi altı yapı odaklı çalışan ve operasyonel işler yapan birimlerimizin diğer kurumlarla da koordineli çalışması bizim de arzu ettiğimiz bir durum. Önümüzdeki süreçte diğer birimlerimiz için işbirliği söz konusu olursa, bu işbirliğine her zaman hazırız” dedi.
Tohumoğlu, “Mersin Büyükşehir Teknolojiyi Kullanma Konusunda Yenilikçi”
Hizmet bölgelerinde 8 il olduğunu ve teknolojiyi kullanmada Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin en önde olduğunu vurgulayan Türk Telekom Adana Bölge Müdürü Yılmaz Tohumoğlu, “Türk Telekom ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortak verdiği hizmetler gerçekten memnuniyet verici derecede. Mersin Büyükşehir Belediyesi teknoloji kullanmada oldukça yenilikçi bir tavır sergiliyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ile çalışmaktan oldukça memnunuz” ifadelerine yer verdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!