Mersin ve Adana’nın Kereste ve Palet Firmaları Vietnam’da İş Görüşmeleri Yaptı

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) tarafından yürütülen Kereste-Palet URGE Projesi kapsamında, Vietnam’ın Ho Chi Minh kentindeki Vietnam Wood Fuarı ile eş zamanlı olarak Sektörel Ticaret Heyeti düzenlendi.

Ekonomi Hit: 4685 / Yorum: 0 / 6 Kasım 2017 19:14
Mersin ve Adana’nın Kereste ve Palet Firmaları Vietnam’da İş Görüşmeleri Yaptı
-A +A

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (AKİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen yıllarda 25 farklı ülkeden 11 bin katılımcıyı ağırlayan ve ağaç işleri endüstrisine hitap eden uluslararası nitelikteki Vietnam Wood Fuarı’nı ziyaret eden Mersin ve Adana firmalarının temsilcileri, sektörde yer alan öncü ve rakip firmalarla görüşme imkanı buldu. Adana ve Mersin’de faaliyetlerini sürdüren firmalardan oluşan 10 kişilik heyet, fuarda kendi firmalarının tanıtımlarını da gerçekleştirdi. Fuar katılımının yanı sıra ikili iş görüşmelerinin de gerçekleştirildiği Vietnam ziyaretinde, heyet 20’yi aşkın firmanın temsilcileri ile birebir görüşme imkanı buldu.
Program kapsamında Vietnam Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulunan heyete, Genel Müdür Vekili Nguyen The Hung, iki ülke arasındaki ticari ilişkilere dair bilgilerini aktardı. İkili iş görüşmelerinin gerçekleşmesine büyük desteği olan Ticaret Odası yetkililerine, yardımları ve misafirperverlikleri anısına hediye takdim edildi.
‘Mersin ve Adana, kereste ve palet sektöründe marka şehirler olacak’ hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve hedef pazarlara gerçekleştirilecek sektörel ticaret heyetleri ile faaliyetlerine devam eden Kereste- Palet URGE projesinin bir sonraki heyeti İsrail pazarına gerçekleştirilecek.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!