Son Dakika

Mersin Teknopark'tan İstihdam Seferberliğine Katkı : “Burada İş Var”

Mersin’de ‘Burası Mersin, Burada İş Var’ sloganıyla çalışmaları devam eden ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kapsamında Mersin Teknopark’ta faaliyet gösteren firmalara destekler ve teşvikler anlatıldı.

Ekonomi Hit: 7984 / Yorum: 0 / 6 Haziran 2019 19:43
Mersin Teknopark'tan İstihdam Seferberliğine Katkı : “Burada İş Var”
-A +A

Teknopark toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, İŞKUR Meslek Danışmanları Muhammed Lütfü Emre ve Süleyman Erkan Şanlı ve Teknoparkta faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı.
Toplantıda Teşvikler ve İŞKUR uygulamaları ile ilgili bilgi veren İŞKUR iş ve meslek danışmanı Muhammed Lütfü Emre, "İŞKUR ‘un işverenlere sağladığı birçok teşvik paketleri var. İşverenlerimizin bu paketlerden yararlanması için işe alacakları personellerin İŞKUR kaydının aktif ve güncel olması gerekiyor. Bunun dışında işverenlerin SGK borçlarının da bulunmaması gerekiyor" dedi.
İstihdamın kalıcı hale gelmesine yönelik devletin sağladığı teşvikler hakkında bilgi veren İŞKUR iş ve meslek danışmanı Süleyman Erkan Şanlı, "Mesleki beceri geliştirme teşvikleri kapsamında, Teknopark firmaları için geleceğin mesleklerinde (Mobil Yazılım Geliştirme uzmanı, Yazılım Mühendisi, Bulut Bilişim uzmanı, Yazılım ve veri tabanı uzmanı v.b.) işbaşı eğitim programı başta geliyor. İşbaşı eğitim programında personellere tecrübe kazandırılması amaçlanıyor. 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında sağlanan teşvikler hem işverenler için hem de personeller için olumlu sonuçlar veriyor" diye konuştu.
Toplantı sonunda İŞKUR Meslek danışmanları firma temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!