Son Dakika

Mersin'de Yaşlılarla İletişim ve Fizik Tedavi Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi evde bakım birimi tarafından Yusuf Bayık İlkokulu öğrenci ve velilerine, evde yatağa bağlı olarak yaşayan yaşlılarla iletişim ve fizik tedavi konusunda eğitim verildi.

Eğitim Hit: 6434 / Yorum: 0 / 16 Mayıs 2018 00:03
Mersin'de Yaşlılarla İletişim ve Fizik Tedavi Eğitimi
-A +A

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığında görevli psikiyatrist ve fizyoterapistler tarafından verilen eğitime yoğun bir katılımın olması dikkat çekerken, eğitim sırasında katılımcılardan konuyla ilgili sorular da alındı. Eğitim kapsamında evde bulunan yaşlı vatandaşlarla olması gereken iletişim yöntemi, sergilenmesi gereken davranışlar konusunda bilgilendirmelerde bulunan psikiyatristler, evde yaşlılarla sohbet etmenin, evdeki yaşlıya kendisinin aile içinde önemli olduğunu hissettirilmesi, vakit buldukça aranarak ondan haberdar olunması ve ona yeni bir şeylerin öğretilmesinin gerekliliğine değindi. 
Evde bulunan yaşlılara karşı uygulanması gereken fiziki davranışlarla ilgili sözlü uygulamalı olarak katılımcıları bilgilendiren fizyoterapistler ise yaşlının yataktan kaldırılması ve geri yatağa yatırılması hasta olan ve olmayan yaşlının ev ortamındaki hareket gereksinimlerini katılımcılarla paylaştı. 
Eğitim sonunda katılımcılara Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin evde bakım hizmetini konu alan broşürlerinden dağıtıldı. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!