Son Dakika

Mersin'de Eğitimciler İzmir'de Okul Müdürünün Öldürülmesine Tepki Gösterdi

Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube Başkanlığı üyeleri, geçen hafta İzmir'in Ödemiş ilçesinde bir lisede iki öğrencinin okul müdürünü pompalı tüfekle öldürmesini protesto etti.

Genel Hit: 4733 / Yorum: 0 / 18 Aralık 2017 22:46
Mersin'de Eğitimciler İzmir'de Okul Müdürünün Öldürülmesine Tepki Gösterdi
-A +A

Bugün basın açıklaması yapan eğitimciler, okul müdürünün öldürülmesine tepki gösterdi. Burada grup adına açıklama yapan Şube Başkanı Metin Ercan, öğretmenlerin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve canına kast eden şiddet vakalarının artık eğitimcilerinin hayatındaki en büyük problem olduğunu söyledi. Son dönemde eğitimcilere yönelik şiddet olaylarının arttığını kaydeden Ercan, "Şiddeti nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz. Öğretmene uygulanan şiddet olayları vuku bulduğunda, sorumluluk makamlarını işgal edenlerin de kınama mesajlarını tabi ki olumlu buluyoruz. Öğretmene ve kamu çalışanlarına yönelik şiddet hadiseleri üzerine ciddi idari ve hukuki tedbirler ivedilikle alınmalıdır. Şiddet vakaları konusunda önleyici ve caydırıcı tedbirleri hayata geçirecek mevzuat düzenlenmeleri zaman kaybedilmeksizin hayata geçirilmelidir. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin etkin hale getirilmesi, disiplin yönetmeliklerinin yetersizliklerinin giderilmesi, okullarda güvenlik önlenmelerinin alınması gibi düzenlemelerin yanı sıra hepsinden öncelikli olarak öğretmenlerin itibarının arttırılmasına yönelik tedbirlerin alınması kaçınılmazdır" dedi.
Şiddet konusunda gerekli yasal mevzuatında yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Ercan, "Tabi şu husus da gözden kaçmamalı. Biz öğretmenler, öğrencilerimiz için varız. En büyük sevinç ve gurur kaynağımız, öğrencilerimizin başarı ve mutluluğudur. İzmir'deki gibi münferit hadiseler üzerinden öğrencilerimize karşı duyduğumuz sevgi ve sahiplenme hissiyatımızdan kimse şüphe etmesin. Buradan ailelere de sesleniyoruz. Çocuklarınız, çocuklarımızdır. Onlara daha güzel bir geleceğe hazırlamak için en az sizler kadar istekli olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Sizden tek arzumuz, öğrencilerimizle aramızda oluşturduğumuz sevgi ve saygıya dayalı beraberliğimize katkı sağlamanızdır. Unutmayalım, öğretmene sahip çıkmak geleceğinize sahip çıkmaktır" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!