Son Dakika

Mersin’de Eğitim Gören Gönüllü Yangıncılara Sertifikaları Verildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüzün, orman yangınlarıyla daha etkin ve hızlı mücadele etmek için hayata geçirdiği eğitimlere katılan gönüllülerin sertifikaları verildi.

Eğitim Hit: 7329 / Yorum: 0 / 29 Haziran 2020 12:09
Mersin’de Eğitim Gören Gönüllü Yangıncılara Sertifikaları Verildi
-A +A

Sertifika törenine Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, müdür yardımcısı, şefler ve gönüllü vatandaşlar katıldılar.
Erdemli’de 76 kişinin müracaat ettiği ancak pandemi nedeni ile 38 kişinin eğitim görüp sertifika almaya hak kazandığı törende Bölge Müdürü Akduman, gönüllü yapılan her çabanın başarıya ulaşacağından hareketle, orman yangınlarının yüksek risk içeren bir mücadele olduğunu, bu nedenle orman yangınlarında görev alacak gönüllülerin sunacağı hizmeti önemsediklerini vurguladı.
Yangın gönüllülerine Halk Eğitim aracılığı ile eğitim verilerek sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları ve yangın koruyucu malzemeleri verildi.
Mersin genelinde 704 kişinin başvurduğu eğitimler, Covid-19 salgınından dolayı, 450 kişiye verilebildi. Eğitimler Halk Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü tarihe kadar ertelendi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!