Son Dakika

Mersin'de 2017 Yılında Sulama Alanında 11 Tesis Hizmete Açıldı

Mersin'de 2017 yılında aralarında baraj ve göletlerinde de bulunduğu 11 tesisin hizmete açıldığı bildirildi.

Genel Hit: 6076 / Yorum: 0 / 22 Şubat 2018 21:56
Mersin'de 2017 Yılında Sulama Alanında 11 Tesis Hizmete Açıldı
-A +A

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden bakanlığın, Mersin’de özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürdüğü bildirildi.
Bu kapsamda, 1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Mersin’de bir adet baraj, bir adet gölet, bir adet içme suyu tesisi, bir adet sulama tesisi ile 7 adet taşkın koruma tesisinin hizmete açıldığı, açılan bu tesisler için ise 72 milyon TL tutarında harcama yapıldığı kaydedildi.
Tamamlanan baraj ve sulama tesisleri ile 661 dekar zirai arazinin suya kavuşturulduğu ifade edilen açıklamada, bu tesislerle ülke ekonomisine yıllık 500 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiği bildirildi. Ayrıca hizmete açılan taşkın koruma tesisleriyle Mersin'in Anamur ilçesindeki Gözce köyünde 6 mahalle ve 100 dekar zirai arazinin taşkın zararlarından korunacağı belirtildi.
“Mersin’de Büyük Yatırımlara İmza Attık”
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun ifadelerine de yer verilen açıklamada, Mersin’de büyük yatırımlara imza atıldığı bildirildi. Bakan Eroğlu, "Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Mersin’de sadece geçtiğimiz yıl 11 adet tesisi hizmete açtık. Burada halihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz" dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!