Son Dakika

Mersin Barosu’nun ‘Bilirkişilik Eğitimi’ Başladı

Mersin Barosu, Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi’ verecek kurum olarak yetkilendirilmesinin ardından, sertifikalı ‘Bilirkişilik Temel Eğitim Programı’na başladı.

Eğitim Hit: 4759 / Yorum: 0 / 21 Ekim 2017 15:51
Mersin Barosu’nun ‘Bilirkişilik Eğitimi’ Başladı
-A +A

 ‘Bilirkişilik Temel Eğitim Programı’nın ilk dersi Mersin Barosu Gökdelen Hizmet Merkezi’nde gerçekleştirilirken, programla bilirkişi olarak görev yapacak olan avukatlara ve diğer meslek guruplarına temel, teorik ve uygulamalı eğitimler verilmesi amaçlanıyor.
Eğitim programının ilk dersine Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Gazi Özdemir de katıldı. Derste, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şimşek tarafından katılımcılara, “Türk yargı teşkilatı, yargısal faaliyet içerisinde yer alan süjeler” ,“yargılama hukukuna ilişkin temel hak ve ilkeler” ve “ispat hukukuna ilişkin temel kavramlar”, “bilirkişinin nitelikleri, bilirkişiliğe başvuru, sicil ve listeye kayıt”, “bilirkişinin yetkileri ve ödevleri”, “bilirkişilik etiği” konularında eğitim verildi.
Bilirkişi olarak görev yapacak olan avukatların ve diğer meslek guruplarının katıldığı Bilirkişilik Temel Eğitim Programı, 22-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde de devam edecek.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!