Mersin Barosu’ndan Öğrencilere Bilişim Suçları Eğitimi

Mersin Barosu CMK Merkezi Başkanı Mert Gözü, Tarsus Pakize Bayraktar İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen ‘Bilişim Suçları ve Alınacak Tedbirler’ konulu seminere konuşmacı olarak katılarak, öğretmenleri ve öğrencileri bilgilendirdi.

Eğitim Hit: 4794 / Yorum: 0 / 29 Ekim 2017 07:36
Mersin Barosu’ndan Öğrencilere Bilişim Suçları Eğitimi
-A +A

Seminerde, bilişim suçlarının, Günümüzde hızla gelişen bilişim teknolojilerinin artan oranda kullanımıyla ortaya çıktığını belirten Av. Mert Gözü, “Bilişim suçları konusunda toplumumuzun her kesimi eğitilmelidir. Özellikle ailelerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin bu konuda bilinçli olması gerekmektedir. Bireylerin eğitim çağına atıldığı yıllarda, bu tür hassas konularda eğitimler düzenlenerek, bilişim suçu oranlarının azaltılması çok önemlidir” dedi.
Öğrencilerin bilişim araçlarını kişisel, toplumsal ve eğitsel yararlar doğrultusunda kullanmaları gerektiğini vurgulayan Gözü, Tarsus Pakize Bayraktar İlköğretim Okulu’nun, bu konuda duyarlılık göstererek, bilişim suçları oranlarını azaltmaya yönelik seminer düzenlemesinin önemli olduğunu ifade ederek, okul yönetimine teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!