Son Dakika

Mersin Barosu’ndan Lise Öğrencilerine ‘Suç Sayılan Davranışlar’ Eğitimi

Mersin Barosu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm liselerde, öğrencilere ‘suç sayılan davranışlar’ konusunda eğitim verecek.

Eğitim Hit: 4676 / Yorum: 0 / 21 Ekim 2017 11:40
Mersin Barosu’ndan Lise Öğrencilerine ‘Suç Sayılan Davranışlar’ Eğitimi
-A +A

Mersin Barosu, önemli bir projeye daha imza attı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan, ‘çocuklara yönelik eğitim faaliyetleri, tiyatro oyunu ve diğer projelere ilişkin’ protokolle çocukların suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları ve karşılaşacakları cezai neticelerden zarar görmelerinin önlenmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda, il genelindeki tüm liselerde gerçekleşecek olan “Suç Sayılan Davranışlar” konulu eğitim çalışmalarının ilki, Mersin Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.
Av. Tülay Sevgi Tunalı Can tarafından hazırlanan, “Yargıtay Kararları Işığında Çocukların Okulda ve Günlük Yaşamlarında Birbirlerine Göstermiş Oldukları ve Türk Ceza Kanunu Anlamında da Suç Teşkil Eden Davranışlar” ve “Suç Sayılan Olumsuz Davranışların Hukuki Sonuçları” konulu eğitim çalışması çerçevesinde öğrencilere bilgiler verildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!