Son Dakika

Mersin Barosu'ndan Çocuklara Proje Eğitimi

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Üyesi Ayşemsu Kaya tarafından, TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına, 'Çocuk hakları’ konulu proje hazırlayarak katılacak olan ortaokul öğrencilerine eğitim verildi.

Eğitim Hit: 6467 / Yorum: 0 / 18 Ocak 2018 22:52
Mersin Barosu'ndan Çocuklara Proje Eğitimi
-A +A

Türkiye’deki tüm okulların katılımıyla gerçekleşecek olan, TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına, Mersin’den ‘Çocuk hakları’ konusu ile proje hazırlayıp katılacak olan Proje İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Ayşemsu Kaya tarafından bilgilendirildi.
Yarışmanın temel amacı hakkında bilgiler veren Kaya, “Bu yarışmanın amacı, öğrencilerin proje çalışmalarında yer almalarını sağlayarak, sosyal ve eğitim hayatında karşılaştıkları ve duydukları problemler veya sıkıntılar karşısında düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye, yaşanılan problem ve sıkıntılara çözüm aramaya, duyarlı ve üretken olmaya yöneltmek. Bizler de Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak, öğrencileri çok önemli bir konu olan ‘Çocuk hakları’ konusunda aydınlatarak, bu konuda proje hazırlamalarına katkı sağladık. Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak çabamız, çocukları bilinçlendirerek, onların araştırmacı ruhunu geliştirmek, geleceğe duyarlı çocuklar yetiştirmek” dedi.


Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!