Son Dakika

Mersin Barosu Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Düzenledi

Mersin Barosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu” düzenledi. Resepsiyonda Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Cumhuriyet Bayramı’nı meslektaşlarıyla birlikte kutladı.

Genel Hit: 4570 / Yorum: 0 / 28 Ekim 2017 11:33
Mersin Barosu Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Düzenledi
-A +A

Mersin Barosu Gökdelen Hizmet Binası’nda düzenlenen resepsiyona, Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı ve konuklarla tek tek ilgilendi.
Gecede, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın önemine ilişkin konuşma yapan Baro Bşk. Er, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ‘‘en büyük eserim’’ diye ifade ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun ve ülkemizin dirilişinin 94. yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşadıklarını ifade etti. Baro Bşk. Er konuşmasında şunları kaydetti: “29 Ekim; ‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyerek kanının son damlasına kadar vatanı savunacağını tüm dünyaya haykıran ecdadımızın, Cumhuriyeti bizlere armağan ettiği gündür. Emperyalist emeller tarafından tarihten silinmeye ya da küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan aziz milletimiz; Atatürk’ün üstün zekâsı ve kabiliyeti ile varlığına ve birliğine kanıyla, canıyla sahip çıkmış ve bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını ispatlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk; Yıkılmış bir devleti, bozguna uğramış bir orduyu, bitkin ve umutsuz bir milleti ayağa kaldırmış, Cumhuriyet rejimini Yüce Türk Milletine hediye etmiştir. Bizi biz yapan milletimizin en yüksek değerlerinden ve ortak eserlerinden birisi olan Cumhuriyetimize sahip çıkarak, ilelebet yaşatmak, korumak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, hepimizin müşterek vazifesidir.”
“Hiçbir Terör Örgütü Birlik Ve Beraberliğimizi Bozamaz” 
Hiçbir terör örgütünün, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya, vatanımızı parçalamaya gücünün yetmeyeceğine vurgu yapan Baro Bşk. Er, “Devletimizi yok etmeye çalışan hainler, hiçbir zaman kötü emellerine ulaşamayacağını 15 Temmuz gecesinde bir kez daha görmüştür. Bu son derece anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına da, bir kez daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Yurdumuzun bölünmezliğinin ve toplumumuzun birlik ve beraberliğinin teminatı olan Cumhuriyetimizin tüm kurumlarıyla yaşatılması, ulusumuzun ortak iradesi haline gelmiştir. Yaşasın vatanımız, yaşasın milletimiz, yaşasın bayrağımız, yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyetimiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin var olmasında emeği olan atalarımızı, bu topraklar için gözünü kırpmadan canını seve seve veren, vatanımızı bu günlere taşıyan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum” dedi.
Canlı müzik dinletisinin yapıldığı resepsiyonda ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ konulu slayt sunumunun ardından, Baro Başkanı Er, meslektaşlarıyla tek tek sohbet etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!