Son Dakika

Mersin Barosu, Lise Öğrencilerini Suç Sayılan Davranışlar Konusunda Eğitiyor

Mersin Barosu’nun, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde başlattığı, lise öğrencilerinin ‘suç sayılan davranışlar’ konusunda eğitiminin ikincisi Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Eğitim Hit: 4661 / Yorum: 0 / 28 Ekim 2017 11:52
Mersin Barosu, Lise Öğrencilerini Suç Sayılan Davranışlar Konusunda Eğitiyor
-A +A

Mersin merkez ve tüm ilçelerde gerçekleştirilecek eğitim kapsamında, Av. Tülay Sevgi Tunalı Can, Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, “Yargıtay Kararları Işığında, Çocukların Okulda ve Günlük Yaşamlarında Birbirlerine Göstermiş Oldukları ve Türk Ceza Kanunu Anlamında da Suç Teşkil Eden Davranışlar” ve “Suç Sayılan Olumsuz Davranışların Hukuki Sonuçları” konularında bilgiler verdi.
Lise öğrencilerinin suç sayılan davranışlar konusunda eğitilmesinin önemine vurgu yapan Can, “Çocuğun suça yönelmesinde esas önemli faktör çevresel nedenlerdir. Bunların başında aile, okul, iş ve arkadaş çevresi geliyor. Yapılan araştırmalara göre tüm dünya çocuklarını değerlendirdiğimizde, suç işleme yaşının en çok 14 yaş olduğu görülmektedir. Bu sonuçlar, eğitimin ne kadar eksik olduğunun bir göstergesidir. Toplumların uygarlık düzeyi, çocuklara sağlanan olanaklarla, onlara verilen eğitimlerle ölçülmektedir. Mersin Barosu olarak, Mersin’de çocuklarda suç oranını en aza indirmek için liselerde başlatmış olduğumuz ‘Suç Sayılan Davranışlar’ konulu eğitim atağımız, kentimizin ve çocuklarımızın geleceği açısından çok önemlidir” dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!