Son Dakika

Mersin Barosu, Çocukları Eğitmeye Devam Ediyor

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, suç sayılan davranışlar konusunda çocukları bilinçlendirmek amacıyla imzalanan protokol kapsamında, Tarsus Toros Okulları’nda eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim Hit: 4778 / Yorum: 0 / 22 Kasım 2017 20:57
Mersin Barosu, Çocukları Eğitmeye Devam Ediyor
-A +A

Düzenlenen iki ayrı seminerde, ilköğretim öğrencilerine ‘Çocuk Hakları’, lise öğrencilerine ise ‘Suç Sayılan Davranışlar’ konularında Av. Tülay Sevgi Tunalı Can tarafından eğitim verildi. ‘Çocuk Hakları’ konulu seminerde konuşan Av. Can, “Mersin Barosu’nda Çocuk Hakları Merkezimiz bulunmaktadır. Haksızlığa uğradığınız zaman merkezimize geldiğiniz takdirde, Mersin Barosu’na kayıtlı bulunan çok sayıda avukatımız sizlerin yanında olacak, sizlere her zaman sahip çıkacak, sizin temel hak ve özgürlüklerinizi savunacaktır. Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin, sizlerin her daim yanında olduğunu unutmayın” dedi.
Daha sonra lise öğrencilerine yönelik ‘Suç Sayılan Davranışlar’ konusunda eğitim vererek, arkadaş seçiminin önemine değinen Av. Can, “Bazı kötü arkadaşlıklar çocuklarımıza kötü örnek oluşturacak, suç sayılacak davranışlar sergilemesine neden olabilir. Çocuklarımız, ailesinden olumsuz davranışlar görmese bile arkadaşlarından görüp etkilenebilir. Arkadaş seçiminin, çocuklarımızın suça yönelmesinde önemli rolü vardır. Bu nedenle ebeveynler, çocuklarına arkadaş seçiminde destek vermelidir” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!