Son Dakika

MERİAD Patron Okulu Olmak İstiyor

Mersin’de yeni kurulan Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Yönetim Kurulu basın mensuplarıyla buluştu. MERİAD’ın çiçeği burnunda başkanı Neslihan Baysal, “Amacımız patron okulu olmaktır. Mersin’e patron okulu olarak hizmet etmek istiyoruz. Dünyaya açılmayı hedefliyoruz. Bu konuda da ilk adımı attık” dedi.

Ekonomi Hit: 4361 / Yorum: 0 / 26 Eylül 2017 15:17
MERİAD Patron Okulu Olmak İstiyor
-A +A

Divan Oteli’nde gerçekleşen buluşmada basın mensuplarıyla tanışan MERİAD Yönetim Kurulu adına Başkan Neslihan Baysal, Akdeniz’in kalbi diyebileceğimiz Mersin’de güzel bir vesileyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
MERİAD olarak, yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan iş adamları kuşağı oluşturduklarını ifade eden Baysal, “Derneğimiz, Mersin’in ekonomik, sosyal, kültürel alanlarında aktif olarak çalışmak, bu alanların sorunlarında rol alarak, Mersin’i daha ileri bir seviyeye taşıma duygu ve düşüncesiyle hareket etmektedir. Hedefimiz, bünyeleri arasındaki iş adamları arasında birikim, bilgi ve fikir paylaşımına öncülük ederek işbirliği fırsatları oluşturmak, üyelerinin daha ileri iktisadi ve sosyal seviyelere ulaşmaları için gerekli çalışmalar yürütmek, çeşitli sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları, kamuoyu önderleriyle ilişkiler geliştirerek üyelerinin bu kuruluşlarda güçlü temsil ilişkileri içerisinde olmalarına rehberlik etmek, iş dünyasının sorunlarını tespit edip giderilmesi yönünde çalışmalar yapmak, yerel, bölgesel ve ulusal konularda projeler hazırlayıp üyelerle ve ilgili kurumlarla paylaşmak ve bu projelerin gerçekleşmesinde rol oynamaktır” şeklinde konuştu.
Patron Okulu Olmak İstiyoruz
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Neslihan Baysal, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, “Sıradan bir sivil toplum kuruluşu olarak hareket etmek istemiyoruz. Bizim misyonumuz ve vizyonumuz diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı. Bizim tek amacımız patron okulu olmak. Mersin’e bir patron okulu olarak hizmet etmek istiyoruz. Dünyaya açılmayı hedefliyoruz. Bu konuda da ilk adımı atmış bulunuyoruz. Tamamen ticari maksatlı bir dernek oluşturduk. İktisadi teşebbüs olarak, birlik içerisinde toplu bir ticari girişim hedefledik” ifadesini kullandı.
Baysal, kendi işyeri olan herkesin MERİAD’a üye olabileceğini de sözlerine ekledi.
MERİAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Neslihan Baysal (Başkan), Taner Işıkbay (Başkanvekili), Koray Aysel (Genel Sekreter), Hakan Özcan (Sayman), Mehmet Onur Özdere, Ersin Toker, H. Ali Çağlayan.Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!