Son Dakika

Kocahasanlı Mahallesi Kanalizasyona Kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Erdemli ilçesi Kocahasanlı Mahallesinde Kanalizasyon inşaatı tamamlandı.

Genel Hit: 7331 / Yorum: 0 / 8 Mayıs 2019 20:03
Kocahasanlı Mahallesi Kanalizasyona Kavuştu
-A +A

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından kanalizasyon altyapısı bulunmayan Mersin İli, Erdemli İlçesi, Kocahasanlı Mahallesinde kanalizasyon şebeke hatlarının yapımının tamamlanmış olması ile bölgenin atıksuyunun Erdemli Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşınması ile arıtılmış atıksuyun hâlihazırda kullanılan derin deniz deşarjı ile alıcı ortama taşınması gerçekleşmiş olacak.
Erdemli İlçesi Kocahasanlı Mahallesinde yıllardır süregelen kanalizasyon problemini son veren MESKİ Genel Müdürlüğü, Kanalizasyon hattı bulunmayan mahallede muhtelif çaplarda kanalizasyon, parsel bağlantıları ve kolektör hattı olmak üzere toplam 18 bin 655 metre kanalizasyon şebeke hattı döşeme çalışmalarını tamamladı.
MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Erdemli İlçesi Kocahasanlı Mahallesinin altyapı eksikliklerin giderilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Kocahasanlı mahallesinde altyapı sorunlarının çözüme kavuştuğu belirtilerek, “Mahallede yaşanan altyapı sıkıntılarının giderilmesi için başlattığımız altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Ø 300 milimetre çapında yaklaşık 13 bin 992 metre ve Ø 400 milimetre çapında yaklaşık 1.674 metre olmak üzere HDPE esaslı koruge boru ile Ø355 milimetre çapında yaklaşık 1.532 metre terfi hattı ve Ø 150 milimetre çapında 1.456 metre HDPE esaslı koruge boru ile parsel bağlantılarının yanı sıra hatlar üzerinde 2 adet paket terfi yapılması sureti ile toplamda 18 bin 655 metre Kanalizasyon şebeke hattı döşendi. Kanalizasyon hatlarına bağlanacak evsel bağlantıların da tamamlanması ile birlikte Kocahasanlı Mahallesine uzun yıllar hizmet edecek bir altyapı vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacaktır” denildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!