Son Dakika

Koca, İçel Anadolu Lisesi’nin ‘Robotik Kodlama Atölyesi’ni İnceledi

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İçel Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, Mersin’de bir ilk olarak hayata geçirilen ve mühendislik altyapısına hazırlık olarak planlanan Robotik Kodlama Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

Eğitim Hit: 4830 / Yorum: 0 / 22 Kasım 2017 21:01
Koca, İçel Anadolu Lisesi’nin ‘Robotik Kodlama Atölyesi’ni İnceledi
-A +A

İçel Anadolu Lisesi’nin “Küçük başlıyor, büyük düşünüyoruz” sloganı ile yola çıkarak kurduğu Robotik Kodlama Atölyesi ilk çalışmalarına başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Koca, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç ile birlikte atölyeyi ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerden bilgi aldı.
Koca, ziyaretteki konuşmasında, yaşadığımız çağda gelişmiş birçok ülkenin, üreten, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan bireyler yetiştirmeyi hedeflediğini söyledi. STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitiminin, Türkiye’de olduğu gibi dünyada pek çok ülkenin öğretim programlarına dahil edildiğini belirten Koca, İçel Anadolu Lisesi’nin de çağdaş eğitim anlayışı içerisinde Türkiye’nin 2023 hedeflerine uygun, bilgi neslini yetiştirmek için kurduğu Robotik Kodlama Atölyesi’nin önemli olduğunu dile getirdi. Koca, bu tarz çalışmalara desteklediklerini ifade etti.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!