Son Dakika

Kaymakam Ünal: "Tarsus’un Deniz Ticaretine Açılması Şart"

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, kentin ekonomik yönden gelişmesi için deniz turizmine açılmasının şart olduğunu söyledi.

Genel Hit: 4746 / Yorum: 0 / 22 Aralık 2017 22:41
Kaymakam Ünal: "Tarsus’un Deniz Ticaretine Açılması Şart"
-A +A

İçişleri Bakanlığı ve Mersin Valiliğinin talebi ile altı ayda bir yapılması istenen ‘Ekonomi’ başlıklı toplantının 3.’ncüsü Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal, başkanlığında yapıldı
Toplantıya Kaymakam Yüksel Ünal’ın yanı sıra, Emniyet Müdürü Halis Ünal, Belediye Başkan yardımcısı Ali Bağrık, Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, Gıda Tarım Hayvancılık ilçe Müdürü Hayri Erdoğan, İŞKUR Müdürü Kürşat Dal, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, TSO Yönetim Kurulu üyesi Metin Atik, TSO Genel Sekreteri Ali Ukav, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hasan Şanlı, bazı daire müdürleri katıldı.
Kaymakam Yüksel Ünal, 350 bin nüfuslu kentte mevcut projelerin hayata geçirilmesi ve ekonominin canlanması konusunda hep birlikte el ele verilmesi gerektiğini vurguladı.
Yüksel Ünal, 600 yataklı yeni Tarsus Devlet Hastanesi ihalesi için çok sayıda firmanın başvuruda bulunduğunu, teklif başvuru değerlendirmesinin bir hafta içinde tamamlanacağını ve ardından 15 günlük askı süresinin olacağını belirterek, “Yeni devlet hastanesi 71 bin 744 metre kare alan üzerine, oturum alanı 8 bin 800 metre kare ve kapalı alanı ise 80 bin 800 metre kare olacak ve 10 katlı olarak inşaa edilecektir” dedi.
Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, kentin gelişmesine en büyük katkı sağlayacak projelerin başında Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin geldiğini bunun yanı sıra, Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi, Çukurova havaalanı, Lojistik köyün geldiğini, bunun yanı sıra ise Tarsus’ta fakülte sayısının arttırılması ve Tarsus’un bir devlet üniversitesine kavuşturulmasının geldiğinin altını çizdi.
Tarsus yeni Hükümet Konağının 2018 yılın programına alındığını belirten Kaymakam Ünal, halkın akşam saatlerinde sokağa çıkarak sosyal ve kültürel hayatın gelişmesinin sağlanması gerektiğini kaydetti. Kaymakam Ünal, “Deniz olsa burası kendiliğinden düzelir. Yol açılsa, otel açılsa kumlu olsa halkın bir kısmı Adana’ya Mersin’e gitse bile bir kısmı yine gelir. İlçemizin denize kıyısı olmasına rağmen deniz turizminin gelişmediği bir gerçek. Buranın deniz ticaretine açılması lazım. Buranın mutlaka limansa liman, sahilse sahil denize açılması gerekir. En büyük önceliğimiz bu. Deniz ticaret demektir. İthalat, ihracat demektir. Mutlaka deniz kenarını bizim yukarıya yazmamız lazım ve mutlaka deniz ticareti yapılması lazım” ifadesini kullandı.
Belediye Başkan yardımcısı Ali Bağrık ise yerel yönetim olarak kente hayatın her alanında maddi ve manevi destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirterek, bu konuda yaptıkları katkılar ve hizmetler hakkında detaylı bilgi verdi.
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Ukav ve Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hasan Şanlı, Oda ve Borsa olarak hazırladıkları dosya hakkında bilgi vererek, dosyayı Kaymakam Ünal’a sundu.
Kaymakam Ünal, önceki toplantılarda olduğu gibi hazırlanan başarı videoları salonda sinevizyon eşliğinde izletti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!