Son Dakika

Karaduvar’ın 40 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından başlatılan çalışma ile merkez Akdeniz ilçesine bağlı Karaduvar Mahallesinin içme suyu hatları yenileniyor.

Genel Hit: 4046 / Yorum: 0 / 3 Ekim 2017 19:33
Karaduvar’ın 40 Yıllık İçme Suyu Hatları Yenileniyor
-A +A

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Mersin 13 ilçesinde tüm mahallelere kaliteli içme suyu ulaştırmak amacıyla çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Bu çerçevede, Karaduvar Mahallesinin içme suyu altyapısı tamamen yenileniyor. Mahallenin içme suyu şebeke hatlarının yenilenmesi çalışmalarında muhtelif çaplarda 43 bin 600 metre yeni içme suyu şebekesi döşenecek ve 2 bin abone bağlantısı da yenilenecek. Mahallenin çeşitli noktalarına yangın hidratları ve vanaların konulacağı çalışmanın 2018 yılı Haziran ayı içerisinde tamamlanması öngörülüyor.
Açıklamada, “Karaduvar Mahallesinin içme suyu hatlarının ekonomik ömrünü tamamlaması ve mevcut kullanım debisini karşılamaması nedeniyle su sıkıntıları yaşanmaktaydı. Bu nedenle MESKİ Genel Müdürlüğü olarak bölge halkının su ihtiyaçlarına uzun süre cevap verecek bir proje ürettik. Çalışmalarımız ile birlikte mahallenin içme suyu hatlarını yenilemenin yanı sıra abone hatlarını da yeniliyoruz. Çalışmalarımızı tamamlandıktan sonra mahalle sakinlerimiz uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri içme suyu hatlarına sahip olacaklardır” denildi.
MESKİ’nin yaptığı çalışma ile 40 yıllık hatların yenileneceğini belirten Karaduvar Mahalle Muhtarı Fikret Altan, yenilenen içme suyu şebeke hatları ile hem arızaların önüne geçileceğini hem de su kalitesinin artacağını belirterek Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve MESKİ’ye teşekkür etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!