Son Dakika

Kadınların Gücü Birleşti; Pele’nin Gözyaşları 1’inci Oldu

Mezitli Soroptimist Kulübü, kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerle kadınların gücüne güç katmaya devam ediyor.

Kültür & Sanat Hit: 7753 / Yorum: 0 / 18 Kasım 2019 19:49
Kadınların Gücü Birleşti; Pele’nin Gözyaşları 1’inci Oldu
-A +A

Gerek kız öğrencilerine sağladığı burslar gerekse girişimciler için açtığı kurslarla kadınların hayatlarına yön veren Mezitli Soroptimist Kulübü, özellikle kadınların sosyal hayatta başarılarına katkı sunmayı hedefleyen çalışmalarla ön plana çıkıyor. Mezitli Belediyesi, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü ve Mezitli Soroptimist Kulübü’nün ortaklaşa hayata geçirdiği ‘Geçmişten Geleceğe Mezitli Dokuması’ projesi kapsamında yardımcı asistanlık yapan Damla Güden, katıldığı bir yarışmada 1’incilik elde etti. 14. İstanbul İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması’nda, Pele'nin Gözyaşları tasarımıyla 1’inci olan Damla Güden, Mezitli Soroptimist Kulübü üyelerinin göğsünü kabarttı. Güden, elde ettiği başarısıyla İtalya’da eğitim ve para ödülü almaya hak kazandı.
 
Kaymaz, “Mutluyuz, Gururluyuz”
 
Kulüp üyeleri olarak mutlu ve gururlu olduklarını dile getiren Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Aydan Dayı Kaymaz, “Birçok projelerimizle ile kadınlarımızın sosyal hayatta daha güçlü ve başarılı olmasını sağlıyoruz. Bugün de bunun karşılığını almış bulunuyoruz. ‘Geçmişten Geleceğe, Mezitli Dokuması’ projemizde asistanlık yapan Damla Güden’in başarısı bizleri mutlu etmiştir, gururlandırmıştır. Tasarım gücü ve sanatsal bakış acısı kuvvetli olan Damla, disiplinli çalışması ve yeteneğiyle bu başarıyı hak etmiştir. Kendisine nice başarılar diliyoruz. Ayrıca, Damla'nın bu günlere gelmesinde bölüm hocalarımız Dr. Öğr. Üyesi Özge Usluca Erim, Öğr. Gör. Handan Demir ve Öğr. Gör. Yelda Gezicioglu'na, gösterdikleri emekler için minnettarız. Bütün kızlarımızın yolu açık olsun” şeklinde konuştu.  

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!