Son Dakika

İyi Parti Genel Başkanı Akşener: “Sözümde Durdum”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Grubumuz olsa dahi milletimizin 100 bin imzasıyla yola çıkacağımı söyledim ve arkasında durdum. Bu ülke Sayın Erdoğan’ın keyfinize göre yönetilemez. Kendisine oy vermeyenleri münafık ilan ediyor. Kanunu çıkaran kendisi, biz ittifak yapınca sinirleniyor. Utanmasalar kendilerine oy vermeyen herkesi FETÖ'cü ilan edecekler. Sayın Erdoğan, gi

Siyaset Hit: 8135 / Yorum: 0 / 6 Mayıs 2018 16:48
İyi Parti Genel Başkanı Akşener: “Sözümde Durdum”
-A +A

Akşener, partisinin Mersin il başkanlığınca merkez Yenişehir ilçesi Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın yanında gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Millete inanarak, kendisini millete emanet ettiğini belirten Akşener, "Grubumuz olmasına rağmen milletimin imzasıyla yola çıkacağımı söyledim. Siz ne zaman sözümden caydığımı gördünüz benim. Grubumuz olsa dahi milletimizin 100 bin imzasıyla yola çıkacağımı söyledim ve arkasında durdum. Siz de bizim arkamızda durdunuz. Allah razı olsun." diye konuştu.
Akşener, alana gelenlere teşekkür ederek, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda yapacaklarını anlattı.
Sözünde durarak 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olduğunu söyleyen Akşener, 24 Haziran'daki seçimden zaferle ayrıldıktan sonra İYİ Parti olarak Türkiye'yi tekrar düzlüğe çıkaracaklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye oy vermeyenlere yönelik 'münafıklar' ithamına da tepki gösteren Akşener, "Utanmasalar kendilerine oy vermeyen herkesi FETÖ'cü ilan edecekler" dedi.
"Sözümde Durdum"
Cumhur ittifakının içinde yer alanlara da seslenen Akşener, “Buradan Cumhur İttifakı’nın içinde yer alan kardeşlerime sesleniyorum, bizlere oy vereceğinizi düşünenler her birinizi münafık ilan eden bir cumhurbaşkanı adayı ile karşı karşıyasınız. Biz bir yola çıktık. Önce binler ile başladık sonra yüz binler oldu. Siz ne zaman sözümden caydığımı gördünüz. Grubumuz olsa dahi 100 bin imzayla yola çıkacağım dedim arkasında durdum. Gittiniz ilçe seçim kurullarını doldurdunuz. 25 Ekim’den beri bir şey söylüyorum, adayım, 100 bin imza ile adayım. Çatı aday olarak beni gösterseniz de olmaz, olmaz. Türkiye'nin incisi olan Mersin bugün 200 bin mülteci ile beraber yaşıyor. Hayat standardımız düştü. Bu 200 bin Suriyeli kardeşimiz netice itibarıyla sayın Erdoğan'ın yanlış politikaları neticesinde Mersin'de yaşıyor. Buradan size söz veriyorum Cumhurbaşkanı seçildiğimizde, inşallah 2019'un Ramazan ayında Suriyeli kardeşlerimizle Suriye'de iftar açacağız inşallah” şeklinde konuştu.
"Bu Ülke Sizin Keyfinize Göre Yönetilemez"
Bu ülkenin kimsenin keyfine göre yönetilemeyeceğinin altını da çizen Akşener, “Sayın Erdoğan'a şunu sormak isterim: Sınır boylarına mülteci yerleştirmek Türkiye için en tehlikeli işlerden birisidir. Bu kadar devlet, millet sevgisizliği, kendinden başka hiçbir şeyi düşünmeme hali, Türkiye'yi getirdiği nokta budur. Açıkça ifade ediyorum, bu ülke sayın Erdoğan'ın keyfine göre yönetilemez. Ettirmeyeceğiz” dedi.
"Sayın Erdoğan, Gittiğin Yol, Yol Değil"
Mersin Limanından gerçekleşen ihracatın düştüğünü de belirten Meral Akşener, “Bir liman  kenti olan Mersin’in ihracatı 2.8 milyar dolardı, 1.8 dolara düştü. Bu milletin yaptığı sanayi tesislerini sattı, 70 milyar dolar aldı, yandaşların ceplerine koydu. Sizin cebinize ne girdi? Hiç. Buradan sesleniyorum: Sayın Erdoğan gittiğin yol, yol değil. Eğitimin içine tükürdün. Ne yapalım diploman yok? Sen okumamışsın. Bırak çocuklar okusun. Gençlere neden umutlarını kaybettiriyorsun. Her bir gencime iş bulacağım. İş bulamıyorsam, iş bulana kadar vatandaşlık maaşı ödeyeceğim. O gençlere güveneceğiz, o gençlerin fikirlerine önem vereceğiz. O gençlerin Türkiye ile ilgili umutlarının hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Atanamamış öğretmenlerin atanmasını sağlayacağız” ifadesini kullandı.
"Kendisine Oy Vermeyenleri Münafık İlan Ediyor"
Mersin'in cesur insanları olduğunu da söyleyen Akşener, “Çık yürü dediniz, sizin dediğinizi yerine getirdim. Ama öyle korktular ki, yandaş müteahhitlerden birazını aldılar, size geri vermeye kalktılar. Harun gibi geldiler, karun oldular. Ama bugün İYİ Parti var. İYİ Parti'nin cesur insanları var, Mersin'in cesur insanları var. Adayın tekine oy vermeyenlerin münafık ilan edildiği bir dönemdeyiz. Yahu sen kimsin? Sen Allah'ın bir kulusun. Dün iyi işler yapmış olabilirsin, ama sen bu ülkeye artık yüksün. Kıbrıs'ı verdin mi kardeşim? Millet adına soruyorum buna cevap ver. Kıbrıs bizim için yavru vatan değil, ciğerimizin parçası. Kıbrıs'ın verilmesine müsaade etmeyeceğiz, Kıbrıs'ı veremeyeceksin. 18 adanın akıbetine benzetemezsin. Kanımız var, canımız var Kıbrıs'ta. Sen askerliği kantinde yaptığın için bunu bilmiyorsun” dedi. 
"Kanunu Çıkaran Kendisi, Biz İttifak Yapınca Sinirleniyor”
Recep Tayyip Erdoğan’ın ittifak ustası olduğunu da anlatan Akşener, “Bu adam ittifak ustası. Önce ittifakı PKK ile yaptı. Orada bir şey çıkmadı, FETÖ ile yaptı, oradan da bir şey çıkmadı. Sonra Cumhur ittifakı yaptı. Her ittifaktan sonra 'Allah'ım beni affetsin, kandırıldım' dedi. Yazık, her konuda kandırılıyor. Ama bir konuda çok uyanık. Yandaş müteahhit konusunda çok uyanık. Bu arkadaşla aynı yolda yürümenin mümkünatı yok. İttifak uzmanı kendileri. Biz ittifak yapıp adını 'Millet ittifakı' koyunca çok sinirlendi. Yahu ittifak kanununu çıkaran sensin. Şimdi ittifak yapanlar vatan haini. Bak aynaya hain kim göreceksin” dedi. 
"Utanmasalar Kendilerine Oy Vermeyen Herkesi  FETÖ'cü İlan Edecekler"
Kendileri gibi düşünmeyen, kendilerine oy vermeyen herkesin FETÖ’cüilan edildiğine de dikati çeken Akşener, “Bir de bir FETÖ iftirası var ki evlere şenlik. Utanmasalar kendilerine oy vermeyen herkesi FETÖ'cü ilan edecekler. Yedi göbek sülalemde bir tane FETÖ'cü çıksın ben siyaseti bırakırım. Ama çok enteresan, Meclis başkanının damadı FETÖ'den kaçak, Başbakan Yardımcısının damadı FETÖ'den kaçak. FETÖ ile 16 yıldır hemhal olan, aynı odada aynı imzaları atan bu iktidarın zannettim ki ben sayın Erdoğan bu konuda samimidir, FETÖ mücadelesinde samimidir. Mücadeleyi sulandırdılar” şeklinde konuştu.
Meral Akşener’in Mersin Mitingine İyi Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz, İyi Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Berna Sukas, İyi Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Fulya Melisa Aybars Kurt, İyi Partili İl ve İlçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Hedeflerinin 24 Haziran Sabahı ülkenin huzuru, bütünlüğü ve birliği için herkesin oy kullanması ve İyi Parti’nin iktidar olması olduğunu belirten Akşener, Gençlerden, kadınlardan ve annelerden destek istedi. Akşener, seçim günü sandıklara sahip çıkacaklarını ancak İyi Partili sandık görevlilerine vatandaşların göz kulak olması ricasında bulundu
Meral Akşener ayrıca 13 ilçeden gelen vatandaşların eşarplarını aldı. Seçildikten sonra bunları müzede sergileyeceğini vurgulayan Akşener; "Bunların yiğit evlatların, koca yürekli analarının eşarpları. Bunlar bizim onurumuzdur, baş tacımızdır. Hepsinin emaneti olan bu eşarpları, şalları, fularları başımızın üstünde taşıyacağız" dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!