Son Dakika

İYİ’ler Yola Çıkıyor

Yeniden yapılanma kapsamında 81 ilde istifa eden İYİ Parti’de 54 ilin il başkanları açıklandı. İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı görevine Servet Koca yeniden atandı. Göreve başlayan Koca düzenlediği basın toplantısında ‘İYİ’ler yolda’ sloganıyla genel başkan yardımcıları, GİK üyeleri, milletvekilleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ve YİK üyelerinden oluşan büyük bir ekibin 17-19

Siyaset Hit: 8102 / Yorum: 0 / 15 Eylül 2018 19:38
İYİ’ler Yola Çıkıyor
-A +A

İl binasında basın mensupları ve partililerle bir araya gelen İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca “Bildiğiniz gibi İYİ Parti yedi ay içinde kurulup iki ay içinde teşkilatlandıktan sonra yaptığı başarılı çalışmalarla 5 milyon üzeri oy, Türkiye oylarının yüzde 10’una tekabül eden bir rakam ve 43 milletvekili ile TBMM’de yerini almıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullar altında imkansızlıklar içinde yaptığı mücadeleleri yer aldığı TBMM’de önümüzdeki günlerde daha da artarak gelecek olan sorunları meclis içinde dile getirerek, çözümler önererek, ülkemizin önünü açacak ve refaha kavuşturacak siyasi parti olmuştur” dedi.
İstikrarlı, Çalışkan ve Enerji Yüklü Yönetimler Oluşuyor
Seçimlerden sonra genel başkan Meral Akşener’in Türk siyasetinde bir ilki gerçekleştirerek koymuş olduğu hedefin biraz altında sonuç alması nedeniyle İYİ Parti lideri olarak sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirterek görevinden istifa ettiğini anımsatan Koca, “Sayın Akşener, bizim bugüne dek görmediğimiz onurlu davranış, istikrar ve ülkemizin önünü açacak çözümlerde lider olmuştur. Sonradan kendisi olmadan demokrasi mücadelesi veremeyeceğimizi ve kendisiyle birlikte hareket etmek zorunda olduğumuzu İYİ Parti Türkiye teşkilatları olarak ifade etmiş bulunmaktayız. Kendisinin ülkemizin içinde bulunduğu sorunları çözebilecek tek lider, mevcut iktidarın karşısındaki tek siyasi alternatif olduğunu söyleyerek tekrar görevinin başına döndürmeyi başardık. Göreve yeniden döndükten sonra çalışma arkadaşlarını belirleyerek yapılan divan toplantısında önümüzdeki yerel seçimlere daha dinamik, daha genç, daha istikrarlı, daha çalışkan, enerji yüklü bir yönetim oluşturmak amacıyla 81 ilin tüm teşkilatları istifasını verdi. Geçtiğimiz hafta ise 81 ilin başkan ve il yönetim kurulu üyeleri bizden daha iyi çalışacak, yerel yönetimlerde partimize uygun koşullarda hizmet edebilecek dinamik ekiplerin görev alması nedeniyle görevlerimizden istifa ettik. Genel Başkanımız ve ekibi gerekli çalışmaları yaparak örgütlerimizde yeniden yapılanmanın önünü açacak karar almış ve 54 ilin il başkanlarını açıklamıştır. Ben Servet Koca olarak İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı görevine yeniden getirilmiş bulunmaktayım. Önümüzdeki süreçte il yönetimini oluşturduktan sonra 13 ilçemizin ilçe örgütlerini de yapılandıracağız” şeklinde konuştu.
İYİ’ler Yolda
İYİ’ler yolda sloganıyla genel başkan yardımcıları, GİK üyeleri, milletvekilleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ve YİK üyelerinden oluşan büyük bir ekibin 17-19 Eylül tarihlerinde Türkiye’yi tarayacağı bilgisini de veren Koca, “Parti yetkilerimiz sahaya inip sokak sokak Sivil Toplum Örgütleri kaymakamlık ve valilikleri ziyaret edecekler. Genel Başkan Yardımcımız ve basın sözcümüz Buğra Kavuncu başkanlığında Milletvekillerimiz Behiç Çelik ve Hakan Sıdalı başta olmak üzere GİK üyelerimizden oluşan 14 kişilik bir ekip Karaman ilinden başlayıp Mut, Anamur, Aydıncık ve Bozyazı örgütlerimizle birlikte Sivil toplum Örgütlerini ziyaret edecekler esnaf ziyaretlerinin ardından Silifke Erdemli ve mersin’i ziyaret edecekler.  Bu ilçelerimizde kaymakamlıklar, esnaf gezileri, parti örgütlerimizin gezileri sonunda MGC ziyaret edilerek basın toplantısı düzenlenecektir. Bu ziyaretler Tarsus ve Çamlıyayla ziyaretleriyle tamamlanacaktır” dedi.
Koca, konuşmasında “Önümüzdeki yerel seçimde göreve gelen il yönetimi ile belirlenecek ilçe yönetimleriyle birlikte partimiz sokak sokak, ev ev dolaşarak genel seçimde tüm engelleme ve iftiralara rağmen meclise girme başarısı gösteren İYİ Partiyi yenilenerek enerji kazanan örgütlerimizle birlikte şehrimize ve bölgemize yakışan en iyi adaylarla çıkacağımızı ve elimizden gelen her çabayı gösterdikten sonra Milletvekili seçiminde aldığımız oyları daha da artırarak mersin’de büyük başarılara imza atacağımızdan eminiz. Yılmadan, yorulmadan, demokratik ve laik cumhuriyetimizin kaybetmiş olduğumuz değerlerini tekrar kazanmak amacıyla İYİ’ler kervanını başarıya ulaştırmaktır. Yerel yönetimlerde de söz sahibi olacak başarılara imza atmak için bir araya geldik. İleride gerçekleştireceğimiz yapılanma ile başarılı olacağımızdan eminiz” ifadesini kullandı.
Adaylar Ekim’de Açıklanacak
İYİ Parti’nin Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere örgütlerindeki yeniden yapılanmalarla adım attığını aktaran Koca, “Ay sonuna dek bu yapılanmalar tamamlanacak. Biz zaten geçmişten bu yana Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde başarılı olacak, partimizin dokusuna uygun, milletin hislerine tercüman olabilecek adaylarla görüşmeler yapıyoruz. Örgütlerimizin yapılanmasını tamamladıktan sonra bu görüşmeleri daha da olgunlaştırıp en iyi adayı bulmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Yaptığımız bir takım görüşmeler var. Ekim ayı sonuna dek adaylarımız belirlenecek ve açıklanacaktır” dedi.
Başkan Kocamaz ile Başkan Tuna Rekabeti MHP’nin Aile Sorunu
Bir gazetecinin Burhanettin Kocamaz’ın aday gösterilmeme nedenini de değerlendiren Koca, “1995 ile 2002 yılları arasında şimdiki Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile MHP’de birlikte görev yaptık. 1999-2004 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğim döneminde Hamit Tuna’yı il başkanı yaptık O nedenle Hamit Tuna ile 1995 yılında bu yana bir dostluğumuz var. MHP’de birlikte görev yaptığımız bir arkadaşımın, kardeşimin giderek yükselmesi, 3 dönem Toroslar belediye başkanlığı yapması, kentimiz kazandırmış olduğu projelerle hizmet etmesi nedeniyle mutlu oluyoruz. 1995 yılından bu yana Burhanettin Kocamaz’ı Tarsus belediye başkanlığından bu yana tanıyoruz. Her siyasetçi yaptıklarıyla değil yapamadıklarıyla eleştirilir. Ancak hem başkan Tuna hem de başkan Kocamaz Mersin için oldukça yararlı çalışmalar yapmışlardır. Kendilerini Mersin’e kazandırmış oldukları projeler nedeniyle kutlarız. Türkiye siyasi konjonktüründe yaklaşan yerel seçimler öncesinde Kocamaz’ın aday gösterilmemesi Mersin’de büyük sürpriz oldu. Ayrıntıları bilmemekle birlikte MHP içinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kocamaz ve Tuna arasında yaşanan rekabet sonucunda genel merkez Tuna’dan taraf olmuş. Bu durum MHP içinde yaşanan bir aile sorunudur. Burhanettin Kocamaz elbette deneyimli bir siyasetçidir. Projeleriyle geldi. Gerçekleştirdiği projelerin yanında gerçekleştirmek istedikleri de vardı. Ancak öncelikle aile içindeki sorunların çözülmesi gerek. Biz kendi içimizdeki adayları belirlemek onlarla yola çıkmak istiyoruz. Bu anlamda ilerisi için bir şey söylemek erken olur. Bizim de büyükşehiri kazanabileceğimiz adaylarımız var. Elimizden gelenin en iyisini yapıp Mersin’e layık hizmetlerle göreve getirebileceğimiz arkadaşlarımızla görüşmelerimizi yapacağız” şeklinde konuştu.

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : İYİ’ler Yola Çıkıyor,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!