Son Dakika

İtalya’nın Dört Usta Gitaristi Bohemian Rhapsody ve Ünlü Ezgileri İle Mersin’de

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Avrupa’da esen 40 Fingers Gitar Dörtlüsü rüzgarını Mersinli sanatseverlerle buluşturacak. 8 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 20.00’de Tarsus Amerikan Koleji Salonu’nda gerçekleştirilecek konserde, cazdan klasik müziğe, flamenkodan irlanda şarkılarına uzanan bir repertuvarın yanı sıra, Queen'in Bohemian Rahpsody'si seslendirilecek.

Kültür & Sanat Hit: 8049 / Yorum: 0 / 11 Mart 2020 21:26
İtalya’nın Dört Usta Gitaristi Bohemian Rhapsody ve Ünlü Ezgileri İle Mersin’de
-A +A

Gitara olan tutkuları ve ustalıklarıyla Avrupa’nın gözde müzik toplulukları arasında gösterilen 40 Fingers Gitar Dörtlüsü, Matteo Brenci, Emanuele Grafitti, Marco Steffè, Andrea Vittori’den oluşuyor. Sanatçılar, İngiliz rock grubu Queen’in "Bohemian Rhapsody", Vivaldi’nin The Four Seasons Summer bölümünü, Astor Piazzolla’nın "Libertango", Eagles’ın “Hotel California", Dire Straits’ın "Sultans Of Swing", Eric Clapton'ın "Tears In Heaven", gibi dünya çapında bilinen eserleri dört akustik gitar için yeniden düzenledi ve milyonların gönlüne taht kurarak adlarından sıkça söz ettirdi.
 
“40 FINGERS” Hakkında
40 Fingers, 2017'de tamamen farklı müzikal geçmişi olan dört sanatçının bir araya gelmesi ile kurulan ve her biri çeşitli bireysel projeleriyle dünya çapında geniş hayran kitlesine sahip bir gitar grubu.
Orijinal şarkılar ve coverları 4 gitar için ustaca düzenledikleri repertuvarları ve gitar icralarında kullandıkları “fingerpicking” teknikleri ile yeni sesler keşfetmek misyonuyla yorumlayan 40 Fingers, popüler film müziklerinden Caz’a, Astor Piazzolla’dan Beatles’a, Eagles’dan Toto’ya, Dire Straits’ten Eric Clapton’a kadar benzersiz tarzları kendi orijinal yorumları ile bir araya getiriyor.
Müziklerini ilk olarak dijital ortamda paylaşmaya başlayan 40 Fingers, Queen’in “Bohemian Rhapsody” yorumuyla, Youtube’da 5 milyon, sosyal paylaşım platformu Facebook’ta da 10 milyonun üzerinde tıklanarak geniş kitlelere ulaşmayı başardı.
Queen’in resmi web sitesinde de şarkının bu versiyonu için övgü dolu sözler alan grup, film dünyasındaki birçok önemli şarkıyı da tekrar yorumladı. Aralarında George Lucas tarafından yönetilen Star Wars filminde yer alan ve John Williams tarafından yazılan Ana Tema ve Imperial March Medley, facebookta bir milyondan fazla görüntülendi.
Youtube sayfalarındaki diğer videolar arasında Astor Piazzolla'nın ünlü melodisi "Libertango", "Game of Thrones" film müziği, "Mohicans'ın Sonu" film müziği, Antonio Vivaldi'nin The Four Seasons'dan "Estate" adlı albümün coverları da yer alıyor.
Klasik rock hitlerinden klasik müziğe kadar birçok yeni düzenleme ile "40 Fingers" Türkiye’de ilk kez 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında 8 Nisan’da  Türkiye’deki dinleyicileri ile buluşacak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!