Son Dakika

İşadamları, Deneyimlerini Üniversite Öğrencileriyle Paylaştı

Mersin Üniversitesi’nde (MEÜ) düzenlenen “İş’te Kariyer İş’te Gençlik” etkinliğinde, işadamları deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Eğitim Hit: 4835 / Yorum: 0 / 6 Aralık 2017 23:12
 İşadamları, Deneyimlerini Üniversite Öğrencileriyle Paylaştı
-A +A

MEÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Türkiye İş Kurumu ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği tarafından “İş’te Kariyer İş’te Gençlik” başlıklı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cemal Altan, Dünya Bakliyatçılar Birliği Başkanı ve Arbel Şirketler Grubu Genel Müdürü Hüseyin Arslan, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özada başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.
Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Altan, istihdam sağlama konusunda son yıllarda devletin yoğun bir çabası olduğunu belirterek, kadınların ve gençlerin iş gücüne katılım oranının arttığını söyledi. Altan, Türkiye’de giderek artan nüfusa karşın niteliğin de artırılması gerektiğini vurguladı.
Dünya Bakliyatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Arslan ise bilgi ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştı. İnsanın kendi kültürünün yanı sıra dünyadaki kültürleri de tanıması gerektiğini ifade eden Arslan, anadil dışında en az bir dil biliyor olmanın avantajlarını anlattı. Arslan, gençlerin iş başvurularında kendilerini olduklarından az ya da fazla göstermemeleri tavsiyesinde de bulundu.
Daha sonra düzenlenen ve modaratörlüğünü Serkan Özada’nın yaptığı “Özel Sektör Ne İster?” konulu panelde ise özel şirketlerin üst düzey görevlileri, doğru mesleği seçmek, iş arama kanalları, imaj yönetimi konuları başta olmak üzere gençlerin iş yaşamına girerken yararlanabilecekleri bilgiler verdiler.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!