Son Dakika

İş Güvenliğinde Örnek Belediye

Erdemli Belediyesi iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini alarak, örnek Belediye olmaya devam ediyor. Ağır iş makinalarının bulunduğu garaj noktasında yangın tatbikatı düzenleyen Belediye, çalışanlara yangın, arama &kurtarma ve ilkyardım konularında 117 çalışana yapılması gerekenler notasında uygulamalı eğitimler verdi.

Genel Hit: 7286 / Yorum: 0 / 3 Temmuz 2019 22:02
İş Güvenliğinde Örnek Belediye
-A +A

Olağanüstü durumlarda yapılması gerekenler noktasında çalışanların eğitilmesi gerektiğini savunan Erdemli Belediyesi, dönem dönem yapılan tatbikatlar ve eğitim seminerleri ile güvenli çalışma alanları oluşturuyor. Bu kapsamda daha önce bünyesinde bulunan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Gündüz Bakımevi öğrencilerine ve Taş Ocağı İşçilerine yangın anında yapılması gerekenler üzerine eğitim veren uzmanlar, bugün de ağır iş makinaları ile çalışan personele eğitim verdi.
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin gelişmişlik düzeyinin arttırılabilmesi adına yapılan her çalışmada, önce sağlık ve güvenlik koşullarının önemsenmesi gerektiğini vurgulayarak, örnek bir çalışma alanı oluşturmanın kendileri için vazife olduğunu kaydetti. Bu kapsamda Belediyeye ait her birimde ve kurumda dönem dönem seminerler ve uygulama eğitimleri verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Mükerrem Tolu, özellikle yaz aylarının gelmesi ile olası felaketlerin önüne geçebilmek için önlem almaya devam edeceklerini belirtti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!