Son Dakika

İş Arayanlar İçin 'İş Kulüpleri Projesi'

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, şu anda aralarında Mersin'in de bulunduğu 9 ilde pilot uygulama olarak başlayan 'İş Kulübü Projesi' ile özellikle dezavantajlı konumda bulunan iş arayanların hedef alındığını bildirdi.

Ekonomi Hit: 4458 / Yorum: 0 / 21 Ekim 2017 16:05
İş Arayanlar İçin 'İş Kulüpleri Projesi'
-A +A

İŞKUR İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 2020 yılına kadar 81 ilde uygulanması hedeflenen 'İş Kulüpleri Projesi', şuan 9 ilde pilot olarak uygulanırken, bu illerden biri de Mersin oldu. Kadınlar, uzun süreli işsizler, gençler, engelliler, sosyal yardım yararlanıcıları, Suriyeliler gibi dezavantajlı grupta yer alan kişilere yönelik hazırlanan proje ile iş arama becerisini arttıracak uygulamalar, iş arama kanalları hakkında bilgilendirme, cv oluşturma, örnek mülakat çalışmaları, İŞKUR portalının etkin kullanılması gibi çalışmalar yapılarak istihdamın önündeki engellerin kaldırılması hedefleniyor.
"İş Kulüpleri Türkiye'ye Yayılacak"
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, işsizlik sorunu ile esnek program ve projelerle mücadele ettiklerini belirterek, "Milli İstihdam Seferberliği ile kurumlar arası iletişim ve işbirliği en üst seviyeye çıktı. 'İş Kulüpleri Projesi' de bu işbirliğinin bir sonucu. Şu an 9 ilde uygulamaya başlayan projeyle özellikle dezavantajlı konumda bulunan iş arayanlarımızı hedef alıyoruz. İş ve meslek danışmanlarımız tarafından belli bir programdan geçen iş arayanların işsiz kalmasının önündeki engeller tespit ediliyor, kişiye özgü çözüm önerileri sunuluyor ve işgücü piyasasında rol model olacak profesyonel yöneticilerin tecrübeleri paylaşılıyor. Kişiye özgü çalışma metodu bu projenin en güçlü yanını oluştururken, bu faaliyetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız danışmanlarımızdan randevu olarak ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!