Son Dakika

İpek: “Mersin’in Birliğe İhtiyacı Var”

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin İpek, kentin birleştirici yönetimlere ihtiyacı olduğunu kaydederek, “Güçlü bir Mersin’in yolu, alt yapısı sağlam, birleştirici yönetimlerin hakim olduğu ve kurumlar arası diyalogun üst düzeyde olduğu bir yapılanmadan geçer” dedi.

Ekonomi Hit: 4340 / Yorum: 0 / 16 Ekim 2017 19:58
İpek: “Mersin’in Birliğe İhtiyacı Var”
-A +A

Başkan İpek, yazılı bir açıklama yaparak, Mersin’de lobi faaliyetlerinin bir an önce güçlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’nin güçlü kentlerine bakıldığında lobi faaliyetlerinin üst düzeyde olduğunu belirten İpek, “Eğer kent olarak çözüm bekleyen sorunlarımızın bir an evvel masaya yatırılmasını ve acil eylem planları hazırlanmasını istiyorsak mutlaka el ele vermemiz gerekiyor. Kentimizin ileri noktalara taşınmasının en önemli unsuru birbirine sıkı sıkıya bağlı yönetim kadrolarıdır. Bugün, belediyeleriyle, odalarıyla, borsalarıyla, OSB’leriyle, STK’ları ve kamu kurum kuruluşları ile birbirine kenetlenmiş kentlerin geldikleri nokta ortada. Mersin’in zaman kaybetmeden birlik ve beraberliğe ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.
Mersin’in, her anlamda Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olduğuna dikkat çeken İpek, şunları kaydetti: “Mersin’in daha ileriye gidebilmesi için yapılması gerekenler ortak bir konsorsiyum ile belirlenerek harekete geçilmeli. Bu konsorsiyumun içerisinde kentin önemli STK’ları da mutlaka yer almalı. Mersin’in önemli sorunlarından birisi olan istihdam sorununa da bu sayede çözüm üretilmiş olur. Zira kentin sorunları ortadan kaldırıldıkça yeni yatırımlar da kentimize kazandırılmış olur.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!