Son Dakika

Güngördü: “Altyapı Çalışmalarımızın Uzunluğu Mersin-Edirne Geliş-Gidiş Mesafesi Kadar”

MESKİ Genel Müdürü Baha Günhan Güngördü, bugüne kadar yaptıkları içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının toplamının 2 bin 334 kilometre olduğunu belirterek, “Yaptığımız altyapı çalışmalarının uzunluğu Mersin’den Edirne’ye karayolu geliş-gidiş mesafesi kadardır” dedi.

Genel Hit: 4712 / Yorum: 0 / 15 Aralık 2017 17:46
Güngördü: “Altyapı Çalışmalarımızın Uzunluğu Mersin-Edirne Geliş-Gidiş Mesafesi Kadar”
-A +A

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, Mersin merkez ve ilçelerde belediye başkanları, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlediği bilgilendirme toplantılarını tamamladı.
“Yaptığımız Altyapı Çalışmalarının Uzunluğu Mersin’den Edirne’ye Karayolu Geliş-Gidiş Mesafesi Kadar”
MESKİ Genel Müdürü Güngördü, toplantıların ardından yaptığı açıklamada, MESKİ’nin hizmet verdiği alanın, 6360 sayılı kanunla yaklaşık 25 kat büyüyerek 15 bin 853 kilometrekareye ulaştığını ifade etti. Hizmet verdikleri nüfusun ise 876 bin 958’den 1 milyon 773 bin 852 kişiye çıktığına işaret eden Güngördü, “MESKİ’nin il genelinde 796 bin 913 abonesi bulunmaktadır. Mersin genelinde güçlü bir altyapı ile sorunsuz gelecek inşa ediyoruz. Bugüne kadar bin 736 kilometre içme suyu, 548 kilometre kanalizasyon, 53 kilometre yağmur suyu alt yapısı olmak üzere yaklaşık 2 bin 334 kilometre altyapı çalışması gerçekleştirdik. Yaptığımız alt yapı çalışmalarının uzunluğu Mersin’den Edirne’ye karayolu geliş-gidiş mesafesi kadardır. Ayrıca 82 adet sondaj ve 323 adet içme suyu depo rehabilitasyon çalışması tamamlayarak, 29 adet depo/terfi istasyonu inşa ettik. Denizdeki atıksu kirliliğini minimum seviyeye indirmek için 8 adet atıksu arıtma tesisini faaliyete geçirdik. Temiz bir çevre ve temiz bir deniz için yatırımlarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Araç sayısını 96’dan 535’e çıkararak hizmet kalitesini artırdık” ifadelerini kullandı.
Güngördü, ‘insan ve çevre sağlığını esas alarak, kesintisiz su temini ve atıksu bertaraf hizmetlerini, mevzuat çerçevesinde sürekli iyileştirerek sunmak’ misyonu ve ‘su temin ve atıksu bertaraf hizmetlerinde kurumsal mükemmellik anlayışını uygulayan örnek bir kurum olmak’ vizyonuyla çalıştıklarını vurguladı. MESKİ’nin almaya hak kazandığı EFQM Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi ile kuruluşun yüksek kaliteli iş yaklaşımı, yenilik yapma kabiliyeti ve mükemmel hizmet sunma konusundaki kalitesini kanıtladıklarını dile getiren Güngördü, 13 ilçede düzenledikleri bilgilendirme toplantılarında, 2018’de yapacakları hizmetler ve yatırımlarla ilgili bilgiler verdiklerini kaydetti. Güngördü, “Toplantılarda, 1 Nisan 2014-31 Ekim 2017 tarihleri arasında Mersin’e yaptıkları yatırımların yanı sıra her ay düzenli olarak ödediğiniz içme suyu faturalarınızın hangi maliyet kalemlerinden oluştuğu ve toplanan su paralarının nerelere, hangi amaçla harcandığı, yatırım yapılırken hangi hususların göz önüne alındığı konusunda katılımcılarımızı bilgilendirdik. Ayrıca dağıttığımız talep formlarıyla muhtarlarımızdan istek, talep, öneri ve şikayetlerini yazılı olarak aldık. Vatandaşlarımızın memnuniyetini artırmaya yönelik sürekli iyileştirme çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Bu toplantılarımızda bizleri en çok sevindiren muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın Mersin’de yapılan hizmetlerden memnuniyeti ve bizlere teşekkür etmesidir. Mersin’de 13 ilçe, 805 mahallemize hizmetlerimiz ve yatırımlarımız önümüzdeki süreçte de artarak devam edecektir” dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!