Son Dakika

Gültak: “Akdeniz, Mersin’i 20-25 Yıl Geriden Takip Ediyor”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Akdeniz ilçesinin, Mersin’i 20-25 yıl geriden takip ettiğine dikkat çekerek, seçimlerde vatandaşlara verdiği tüm sözleri yerine getirmek için yorulmadan, gece-gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

Siyaset Hit: 7376 / Yorum: 0 / 3 Eylül 2019 22:40
Gültak: “Akdeniz, Mersin’i 20-25 Yıl Geriden Takip Ediyor”
-A +A

Akdeniz Belediye Meclisi, eylül ayı toplantısını Mustafa Gültak başkanlığında, belediye konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantının açılışında konuşan Başkan Gültak, Akdeniz’in; Mersin’i 20-25 yıl geriden takip ettiğini belirterek, seçimlerde vatandaşlara verdiği tüm sözleri yerine getirmek için yorulmadan, gece-gündüz demeden çalışacaklarını vurguladı. Gültak, Akdeniz’i barışın, huzurun, kardeşlik ve güvenliğin hüküm sürdüğü bir kent yapacaklarının da altını çizdi. 

Ücretsiz Üniversite Hazırlık Kursları Verilecek 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını da kaydeden Gültak, eğitime ve eğitim kurumlarının temizlik, bakım ve onarımına destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Gültak, ayrıca yeni eğitim-öğretim döneminde 750 ile bin civarında öğrenciye de ücretsiz üniversite hazırlık kursu vereceklerini söyledi. 
Toplantı, Ürdün’ün liman kenti olan Al Aqabe ile yapılacak olan Kardeşlik Anlaşması ile ilgili hazırlanacak protokol ve sözleşmeleri imzalama konusunda Gültak’a yetki verilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesiyle sürdü. Teklif, üyelerin oybirliği ile kabul edilerek meclisten geçti. 

Mersin Narenciye Festivaline 150 Bin Lira Destek 

Mecliste, Mersin’de 1-3 Kasım 2019 tarihlerinde yapılacak olan 7’nci Uluslararası Mersin Narenciye Festivaline Akdeniz Belediyesi’nden 150 bin lira maddi destek sağlanmasıyla ilgili teklif, üyelerin oybirliği ile kabul edildi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!