Son Dakika

Gönül Belediyeciliği Akdeniz’de Hayat Buldu

Başkan Gültak’ın başlattığı ‘Halk Günü’ uygulaması kesintisiz devam ediyor.

Siyaset Hit: 7363 / Yorum: 0 / 5 Eylül 2019 17:18
Gönül Belediyeciliği Akdeniz’de Hayat Buldu
-A +A

Akdeniz ilçesinde ‘gönül belediyeciliğini’ hayata geçiren Başkan Gültak, hayata kattığı Halk Günü uygulamasıyla, dertlerini ve sıkıntılarını paylaşmaya gelen vatandaşlarla tek tek görüşüyor, sorun ve taleplerini dinliyor.
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın, yerel seçimlerin ardından başlattığı ve her Çarşamba günü Başkanlık makamında gerçekleşen Halk Günü'ne, her yaş ve kesimden vatandaşın ilgisi devam ediyor. Tek tek görüştüğü ilçe sakinlerinin dile getirdiği sorunlarını veya taleplerini dinleyen Başkan Gültak, bir yandan vatandaşların anlattıklarını bizzat not ederken, diğer yandan da kısa zamanda veya kolayca çözüme kavuşabilecek sorunlarla ilgili olarak da birim yetkililerini telefonla arayıp sorunun çözümünü sağlıyor. Başkan Gültak ile makamda görüşen bazı vatandaşlar iş talebinde bulunurken, kimisi de belediyecilik hizmetleri konusundaki sorunlarının çözümü için Başkan Gültak’tan destek istiyor.
 
Başkan Gültak; “İnsanımızın Sevincinin de Derdinin de Ortağıyız”
 
Akdeniz’de, hiçbir ayırım yapmadan tüm insanların yüreğine dokunmak için gönül belediyeciliğini hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Mustafa Gültak, “Nasıl ki vatandaşımızın sevinci sevincimiz ise, derdi de bizim derdimizdir. Bu nedenle hayata kattığımız Halk Günü uygulaması ile belediyemize gelen tüm insanlarımızı dinliyor, anlattıkları sıkıntılarını veya dile getirdikleri taleplerini dinliyoruz. Belediyemiz imkânları ölçüsünde bu sorunları çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
 
“Kapılarımız Tüm Vatandaşlarımıza Her Gün Açıktır”
 
Gönül belediyeciliği şiarıyla, hiçbir ayırım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan bir anlayışla hizmet verdiklerinin altını çizen Başkan Gültak, “Halk Günü uygulamamız, bu şiarla ortaya koyduğumuz ve hiçbir ayırım yapmadan tüm insanlarımızı kucakladığımız bir uygulamadır. Öncelikli hedefimiz ve projemiz insanlıktır. İlk amacımız, geçmişin yanlış politikaları sonucu Akdeniz’de kronikleşen sorunları ortadan kaldırmaktır. Belediyemizin kapıları, sadece halk gününde değil, her gün bütün vatandaşlarımıza açıktır. İnsanlarımızın derdiyle dertleneceğiz, yaşadıkları sorunlarına birlikte çözüm arayacağız” diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!