Son Dakika

GİAD Başkanı İzol: "Türkiye İstikrarla Büyüyor"

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü belirterek, "Son yıllarda artan sanayi üretimi ve güçlenen ekonomimizle birlikte Türkiye dosta güven, düşmana korku veren bir ülke konumuna gelmiştir" dedi.

Ekonomi Hit: 4869 / Yorum: 0 / 11 Aralık 2017 20:50
GİAD Başkanı İzol: "Türkiye İstikrarla Büyüyor"
-A +A

Başkan İzol, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı sanayi üretim endeksi verilerine yönelik açıklamalarda bulundu. Ekim ayında sanayi üretiminin bir önceki aya göre yüzde 0,7, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,3, artış kaydettiğini anımsatan İzol, "Veriler, kalkınmamızın anahtarı olan sanayimizin, ülkemiz ekonomisine sunduğu katkının her geçen gün biraz daha arttığını gösteriyor. Sanayileşme, kalkınma ile özdeşleşmiş bir kavramdır. Sanayileşmiş bir ülke, kalkınmış bir ülke demektir. Ülkemizdeki refah seviyesinin artışının önemli nedenlerinden biri sanayidir" ifadelerini kullandı.
Sanayi üretimindeki artışın istihdam talebini doğurduğunu ve işsizlik rakamlarının azalmasına katkı sağladığını da vurgulayan İzol, "Sanayideki üretim artışı, istikrarlı büyümenin göstergesidir. Piyasalara olan güvenin artması ve iç tüketime yönelik alınan tedbirler, sanayide üretimin artmasını sağlayarak çarkların daha hızlı dönmesini sağlamıştır. Önümüzdeki dönemlerde de güçlenen ekonomik dinamikler ve istikrar ile birlikte ülkemiz sanayisinde üretim artışı devam edecektir. Son yıllarda artan sanayi üretimi ve güçlenen ekonomimizle birlikte Türkiye dosta güven, düşmana korku veren bir ülke konumuna gelmiştir" şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!